Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta 2’si· general 31 rütbeli· gözaltına alındı

’ta darbe girişiminde bulunan ve gözaltına alınan 2’si general 31 rütbeli Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

'ta darbe girişiminde bulunarak gözaltına alınan 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, Sarıkamış 9. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Yetkin'inde aralarında bulunduğu 31 rütbeli gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Askerlerin Emniyet Müdürlüğü'ne getirileceğini duyan vatandaşlar ise bölgeye akın etti. Emniyet Müdürlüğü önüne gelen vatandaşlar darbeci askerlere tepki gösterdi. Öfkeli kalabalığı polis sakinleştirdi.
Gözaltına alınan darbeci askerlerle ilgili Kars Valiliği'nden de yazılı açıklama yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada, "İlimizde konuşlu bulunan 14.Mknz. Tugay Komutanlığı ve Sarıkamış Komando Tugay Komutanlığı tarafından anayasal düzeni devirmek ve meşru hükümeti yıkmak amacı ile ilimiz ile Sarıkamış ilçe merkezi tanklarla işgal edilmiştir. Vatandaşlarımızın darbeye karşı direnişi, emniyet ve Jandarma birliklerimizin karşı koyması üzerine 1 tank ve çeşitli mühimmat ele geçirilmiş, 15.07.2016 tarihinde 22 rütbeli personel gözaltına alınmış ve vatandaşlarımızın kararlı direnişine istinaden darbe teşebbüsünde bulunan askeri birlikler herhangi bir zayiat verilmeden kışlalarına geri dönmüşlerdir" denildi.
İki generalinde gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, "Ancak; 14.Mknz. Piyade Tugay Komutanlığı ve Sarıkamış Komando Tugay Komutanlığı'nın darbe girişimi devam etmiştir. 16.07.2016 tarihi itibariyle 14.Mknz. Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ve Sarıkamış 9.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Yetkin ile toplam 31 rütbeli personel gözaltına alınmıştır" ifadelerine yer verildi.
Öte yandan askeri darbe girişimin duyulmasıyla birlikte Emniyet Müdürlüğü ile polis merkezleri önüne gelen binlerce vatandaş sıcak havaya rağmen beklemeye devam ediyor. Polise destek veren vatandaşlar, darbeci askerlere tepki gösterdi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kars’ta 2’si· general 31 rütbeli· gözaltına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN