Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komutanlar sınıra örülen duvarları inceledi

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tümgeneral Veli Tarakçı ile birlikte beraberindeki generaller, Türkiye-Suriye sınırına sıfır noktadaki IŞİD’in geçiş güzergahında bulunan bölgede incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tümgeneral Veli Tarakçı beraberinde, . Mekanize Tümen Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş ile birlikte Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Başkanı Tuğgeneral. Mustafa Oğuz ve Milli Savunma Bakanlığı ASAL Daire Başkanı Tuğgeneral. Kemal Cuştan ile yüksek rütbeli subaylar ile birlikte Kilis'in Suriye sınırında incelemelerde bulundu. Sınır karakollarında denetimlerde bulunan Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tümgeneral Veli Tarakçı ve beraberindeki heyet, IŞİD'in geçiş güzergahını kapatmak için 23 kilometrelik duvar örülen yerlerde incelemelerde bulundu. 20 araçlık konvoy ile geniş güvenlik önlemleri altında Türkiye-Suriye sınırında incelemelerde bulunarak askeri yetkililerden bilgi aldı.

DUVARLAR ÖRÜLMEYE BAŞLANDI
Kilis'in Elbeyli ilçesinden başlayarak Kilis'in Seve köyüne kadar olan 23 kilometrelik bölümde duvar örme işlemi sürerken, duvarların 2 metre genişliğinde, 3 metre uzunluğunda ve 7 ton ağırlığındaki duvarların döküm işlemleri tamamlanarak Türkiye-Suriye sınırına monte edilmesine başlandı. Kısa süre içerisinde duvar örme işlemlerinin sona ereceği bildirildi. Duvar örülen yerlerin IŞİD'ın kontrolünde bulanan bölgeler olduğu öğrenilirken, sınır hattında güvenlik önlemleri de attırıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Komutanlar sınıra örülen duvarları inceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN