Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahir Ünal: "Amaç Türk turizmini baltalamak"

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul'da yaşanan terör saldırısı hakkında A Haber'e açıklamalarda bulundu. Saldırının Paris, Londra ve Madrid'tekilerden farklı olmadığını belirten Ünal, Türk turizminin bu süreçte zarar görmesine izin vermeyeceklerini bildirdi.

AMAÇ TÜRK TURİZMİNİ BALTALAMAK

İstanbul'da yapılan saldırının aslında Paris'teki ya da Londra'da, Madrid'de yapılan bir saldırıdan farklı olmadığını ve İstanbul'un Londra ne kadar güvenli ise o kadar güvenli olduğunu ve bu saldırının amacının Türk turizmini baltalamak olduğunu ve bizim hepimizin bu tür terör saldırılarına karşı ortak bir işbirliği içerisinde olmamız gerektiğini konuştuk.

TÜRK TURİZMİ ZARAR GÖRMEYECEK

Bütün bu saldırıların Türkiye algısına zarar vermeye dönük, Türkiye'nin bir güvenlik sorunu varmış gibi algı oluşturulma çabasının sonuç vermeyeceğinden emin olsunlar. Önümüzdeki 2016 sezonunda Türkiye'nin bir kaybı olmayacak. Hem Dışişleri Bakanlığımız, hem Kültür ve Turizm Bakanlığımız, hem yurt dışı temsilciliklerimiz bu konuda çok kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Türkiye ile ilgili oluşturulmak istenen bu negatif algıya müsaade etmeyeceğiz ve Türk turizminin bu süreçten zarar görmesine izin vermeyeceğiz.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahir Ünal: "Amaç Türk turizmini baltalamak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN