Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mali Büyükelçisi A Haber'e konuştu

Mali'nin başkenti Bamako'da yabancıların kaldığı bir otele silahlı kişilerce baskın düzenlendi. Oteldeki 7 THY çalışanından 6'sı serbest bırakıldı. Türkiye’nin Mali Büyükelçisi Hikmet Renan Şekeroğlu, A Haber'e açıklamalarda bulundu. Büyükelçi, halen otelde bulunan 1 Türk'ün sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

SERBEST KALANLARIN SAĞLIK DURUMLARI GAYET İYİ
Şu sabahtan itibaren bir radikal dinci grubun, ismi henüz belli değil, sorumluluk üstlenen bize ulaşan bir bilgi yok ancak Radisson Oteli'ne yapılan bir saldırı söz konusu. Şu anda orda hala güvenlik güçlerinin operasyonu devam ediyor. İçeride Türk Hava Yolları'nın ekibi bulunuyordu, o ekipten bir kişi hariç herkes sağ salim çıktılar o bir kişi de henüz içerde, ondan haber bekliyoruz şu anda .
Kendisi ile özel kanallardan temasımız var. Bütün çıkan arkadaşlarımızın sağlık durumu çok iyi. Her hangi bir yaralanma vs. söz konusu değil, hala içerde olan arkadaşımızın da en kısa zamanda sağ salim olarak çıkmasını bekliyoruz. Hepsinin sağlığı yerinde, aileleri ile de temas halindeler. Kendilerinin en kısa sürede Türkiye'ye dönmeleri sağlanacaktır.

OTELDE OPERASYON SÜRÜYOR
Bana intikal eden bilgiler şu anda bir operasyon var, alt katlardan yukarıya doğru. Güvenlik güçleri katların güvenliğini sağlayarak yukarıya doğru, ilerliyorlar. Kaçıncı katta oldukları konusunda teyit edebileceğim bir bilgi yok ancak operasyon sürüyor kesin olan odur.
Bu saldırıyı gerçekleştiren kişiler onların da tam olarak aidiyeti belli değil ancak onların üst katlara doğru çekildiğini ve güvenlik güçlerinin yukarıya doğru ilerlemek istediğini anlıyoruz. Bizim kurtarılan arkadaşlarımız daha alt katlardalardı. İnşallah, yine onlara yakın bir odada bulunan son arkadaşımızın da en kısa zamanda kurtulmasını ümit ediyoruz.
Saldırıyı üstlenen bize ulaşan resmi bir örgüt adı yok ancak buradaki güvenlik makamları, siyasi çevreler, siyasi yorumcular bölgede aktif olan bazı radikal dinci, cihatçı örgütler üzerinde duruyorlar tahmin edersem, ancak şu anda benim bildiğim üstlenen bir grup yok şu ana kadar.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Mali Büyükelçisi A Haber'e konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN