Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maliye Bakanı Naci Ağbal "Taşeronda mevcut çalışma sürüyor"

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşerona kadro verilmesi konusunda son dönemde ortaya atılan iddiaları yalanladı. Basına yansıdığı gibi yeni bir çalışmanın söz konusu olmadığını dile getiren Ağbal, taşerona kadro konusunda hükümetin ortaya koyduğu hedefin gerçekleştirileceğini belirtti, "Kimse endişe etmesin" dedi.

"MEVCUT ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR"

Yeni bir çalışmamızdan ziyade mevcut çalışmamız devam ediyor. Önceki hükümet döneminde başlamış veya çerçevesi çizilmiş bir çalışma var. Bu çalışmayı biz bakanlıklarımızda çalışmaya devam ediyoruz. Zaman zaman bu çalışmanın ne zaman biteceğine ilişkin bazı sorular gündeme geliyor. Bir kere kimse şundan endişe etmesin; hükümetimizin taşeronlarla ilgili olarak ortaya koyduğu bir gündem vardır, bir hedef vardır ve biz bunu süratle gerçekleştireceğiz.

"SÜRATLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Yaptığımız hazırlıkları paylaşıyoruz. Bu yaptığımız paylaşımlara göre de kurumlardan yeni yeni öneriler geliyor. Çünkü önemli olan, yasa çıktığı zaman belirsizlik olmasın, uygulanabilir olsun, bu kanundan yararlanacak kişilerin herhangi bir şekilde bir hak kaybı olmasın. Şu anda devam ettiğimiz çalışmalar bize gösteriyor ki bu istişarelerde fayda var. Niye? Her gün tasarının içerisine yeni bir takım unsurlar katıyoruz. Dolayısıyla burada çalışmayı en kısa zamanda bitirmek gibi bir niyetimiz var.

.

;
ARKADAŞINA GÖNDER
Maliye Bakanı Naci Ağbal "Taşeronda mevcut çalışma sürüyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN