Mehmet Metiner "Paralel, hükümeti devirecekti"

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Fetullah Gülen Terör Örgütü hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. A Haber'de yayınlanan Memleket Meselesi programına konuk olan Metiner, "İktidara gelmiş olsalardı 17-25 Aralık darbesiyle hükümeti devireceklerdi, kayyum atamasını devreye sokacaklardı ama canlı bomba ellerinde patladı." şeklinde konuştu.

"PARALEL ÖRGÜT MAHREMİYET DÜŞMANI"
Fetullah Gülen eğer bir terör örgütünün lideriyse, sabah akşam kendi gazetesinde Fetullah Gülen'i övenler de aynı terör örgütünün üyesidirler, destekçisidirler, yandaşıdırlar. Biz bunların nasıl çalıştığını biliyoruz. Sabahtan beri attığı tweetleri okuyoruz, yargıya da başvuracağız. İstedikleri kadar konuşsunlar, zerre fikir kırıntıları yok kendilerinde. Bir şey söylüyorsunuz; size hakaretler yağdırmaya başlıyorlar, bel altı vuruşlar yapmaya başlıyorlar. Çünkü, hep böyle çalıştılar. Zamanında emniyet istihbaratı ellerindeyken de şunu bunu dinlediler, onun bunun mahremine göz diktiler, kulak dayadılar. Devletin kendilerine sağlamış olduğu imkanları kullanarak başkalarının özel hayatlarına girdiler. Elde ettikleri bilgileri tehdit ve şantaj aracı olarak kullandılar. İşleri güçleri yalan ve iftira. Bu mudur basın özgürlüğü?

"PARALEL, HÜKÜMETİ DEVİRECEKTİ"

İktidara gelmiş olsalardı ne yapacaklardı, biliyor musunuz? Bu kayyuma şimdi karşı çıkıyorlar ya, kayyum nereden çıktı diye soruyorlar ya… Bunlar öyle bir hesap yaptılar ki; 17-25 Aralık darbesiyle hükümeti devireceklerdi, Başbakan'ın bileklerine kelepçe takacaklardı, hapse tıkacaklardı, sonrasında da kayyum atamasını devreye sokacaklardı ama canlı bomba ellerinde patladı. Paralel terör örgütüyle, PYD veya PKK'nın nasıl korkulu olduğunu ispatlamaya gerek yok. Çünkü, o kadar açık ki. Devletin bütün istihbarat kaynaklarında bu bilgiler var, paralel polislerin PKK'ya nasıl çalıştıklarını, PKK'nın önünü açmak için, terör eylemselliklerinin önünü açmak için nasıl istihbarat paylaşımında bulunduklarına varıncaya kadar...


ASIM KORKUT "AYM YETKİ AŞIMI YAPMIŞTIR"
Programın konuklarından Eski Özel Yetkili Mahkeme Başkanı Asım Korkut AYM'nin yetki ihlali hakkında konuştu. Korkut "AYM'nin yetkisine girmeyen bir konuda karar verdiğini düşünüyorum." dedi.

"AYM YETKİ AŞIMI YAPMIŞTIR"

Anayasa Mahkemesi kararında 3 tane ihlalden bahsediliyor: Kişi hürriyeti ve güvenliği, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü. Anayasa Mahkemesi, basın ve ifade özgürlüğü konularında ihlal olduğunu tespit ettiğini söylüyor. Yerel mahkemede, Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılama yapılmamış, sonuçlandırılmamış, olmayan bir ihlali tespit etmek gibi bir şey olmaz. Bunda bence yetki aşımı vardır. AYM'nin yetkisine girmeyen bir konuda karar verdiğini düşünüyorum.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Metiner "Paralel, hükümeti devirecekti"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN