Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet Metiner ''Silahlı vesayet rejimi kuruluyor''

Adım adım seçime gidilirken artan terör saldırıları, HDP'nin PKK'ya karşı tepkisiz tutumu ve olası erken seçimde partilerin tabanlarından göreceği tavır A Haber'de Salih Nayman’ın sunumu ile ekranlara gelen Memleket Meselesi programında masaya yatırıldı. Memleket Meselesi’ne katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner , PKK ve HDP'nin ilan ettiği sözde 'öz yönetim'in silahlı bir vesayet rejimi’ olduğunu söyledi. Programın bir diğer konuğu AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ise bölgede HDP eliyle oluşturulan korku ortamını anlattı.

MEHMET METİNER ''SİLAHLI VESAYET REJİMİ KURUYORLAR''
Öz yönetim dedikleri şey, silahlı bir örgütün halk üzerindeki yönetimidir. 'Ben sizi yöneteceğim 'diyor. Halka sorulmuyor, sizi kim yönetsin diye sormuyorlar. Elimde silah var ben sizi yöneteceğim diyor. Demokratik özerklik dedikleri şey bu. Totaliter bir yapı, ceberut bir yapı. Silahlı bir vesayet rejimi.
ZİVER ÖZDEMİR ''HDP'YE DESTEK VERMEYEN TEHDİT EDİLİYOR''
PKK ile HDP'ye destek vermezseniz iş yeriniz varsa ambargo konuyor, siz eğer onlardan yana tavır koymazsanız bir aracınız bir yere gidecekse o aracınıza el konuluyor. Sizin belediyelerde herhangi bir işiniz düşecekse, belediyeler yılın 365 günü üzerinize ambargo koyuyor. Siz bir AK Partili ile bir şekilde diyalog kurduğunuz için; iş adamları, esnaflar bize selam vermekten korkuyorlar. Biz şehir merkezine gittiğimiz zaman insanlar merhaba demek için gözlerinin içi gülüyor, ama bakıyorlar çevrelerine birileri var mı veya görüyorlar mı? Bir korku dünyası oluşturuldu.
İLNUR ÇEVİK ''MHP, HDP'LİLERE BAKANLIK VERİYOR''
Memleket Meselesi'nde, MHP'nin koalisyona ret cevabı vererek olası seçim hükümetinde HDP'ye alan açması da değerlendirildi. Daily Sabah Gazetesi yazarı İlnur Çevik, MHP'nin kendisine en büyük düşman gördüğü HDP'ye bakanlık vermeye çalıştığını belirterek 'HDP'lileri Meclis'e soktuk birde ne yapacağız seçim hükümetine sokacağız. Bunu kim yapıyor MHP yapıyor, MHP sayesinde oluyor. MHP'ye denildi ki bir azınlık hükümeti kuralım seçime öyle gidelim. 'Hayır onu istemem, bunu istemem' derken MHP kendi elleri ile düşman ilan ettiği HDP'lilere şimdi bakanlık veriyor.' dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Metiner ''Silahlı vesayet rejimi kuruluyor''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN