Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih Altınok ''Bu kişilerin halkta bir karşılığı yok''

Medyada aydınların kullandığı nefret dili A Haber’de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programında ele alındı. Programda aydınların teröre verdiği destek ve nedenleri tartışıldı. Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok bu aydınlar toplumdan uzak kişiler ve söylediklerinin halkta bir karşılığı yok diye konuştu.

''BU KİŞİLERİN HALKTA KARŞILIĞI YOK''
Sürekli kitleyi yönlendirmeye çalışıyorlar ama istedikleri devrimden halk çıkarlı olmayacak. Kürtler, işçiler, emekçiler çıkarlı değil. Onların istediği bir karşı devrim. Türkiye halkı iktidarı ele geçirmiş egemenliğine sahip olmuş son 5-6 yıldır diyelim.
Şimdi halk devrimini gerçekleştirmiş kendi çıkarları doğrultusunda, orta sınıf %20'den %40'a çıkmış, dev altyapı projeleri yapılıyor bunların hepsi Türkiye'nin çevredeki yoksul kesimlerine yönelik. Birileri de çıkıyor ağalar, onlar burjuva değil. O kesim de diyor ki halka sen çıkarlarını reddet gel bizimle yürü. Böyle bir şey değil. O yüzden temsil eden kesim çok dar bir azınlık. Ama sesi çok çıkan ve temsil kabiliyeti olan kesimler.
Gezi'de şunu çok net tarif etmek gerekiyor. Türkiye'deki demokrasi ortamı dünyanın hiçbir yerinde yok. Medya özgürlüğü açısından da bunu söyleyebiliriz. Sabah çıkan gazetelere bakıyorum korkunç. Halkın siyasi temsilcilerine bunun adı muhalefet falan değil yani topyekun bir saldırı hali söz konusu.
Bakın İstanbul'da 20 milyon kişi yaşıyor. Yüz kişi çıksın Taksim'e bütün 20 milyon o yüz kişiyi konuşur. Yaptıkları şey bu, zaten amaçladıkları da bu. Yani acayip abuk sabuk iddialarla ortamı terörize ederseniz orada bir bomba patlatırlar, birileri de onun toplumsal şeyini yaymaya çalışıyor.Bunu yaparsanız sesiniz çıkar. Ben sesleri çıkmıyor demiyorum. Ama karşılığı yok diyorum. O yüzden sokakta kitlesel bir şeye dönüşmüyor bu. Gezi'de yaptıkları bakın 3 ay sürdü kaç milyon kişi sokağa çıktı. Sadece Tayyip Erdoğan'ın Yenikapı mitinginde milyonlar sokaktaydı. Bununla ilgili bir düşünmek gerekiyor. Ama o kitlenin sesi çok çıkar dolayısıyla bunun hani sen halkın çıkarlarına yapılmış bir devrimi karşı devrim yap diye insanları ikna ederek sokağa çıkartamazsın.
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Altınok ''Bu kişilerin halkta bir karşılığı yok''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN