Melih Altınok ''Terörün sebebi 80 vekil''

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı kurulan kirli ittifak A Haber'de yayınlanan Söz Teması programında masaya yatırıldı. Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, "Çatışmalar, Erdoğan'ın temenni ettiği 400 milletvekili çıkmadığı için değil, HDP'den 80 vekil çıktığı için başladı" dedi

''BÖLGEDE CADI AVI YÜRÜTTÜLER''
KCK Operasyonlarını hatırlayın Kürtçe kursuna gidin çocukları, örgütün yöneticilerini bırakıp içeri tıktılar 8 bin kişi o dönemde. Siz bu adamlarla cadı avı yürüttüler bölgede çözüm sürecini bitirmek için. Paralellerden bahsediyorum, Gülen'in çetesinden. Onlarla Diyarbakır Belediyesi'nde içli dışlı görüşmeler yapıyorsunuz, onun zabıtları herhalde yarın bir gün ortaya çıkacak bunu bir anlatın bakalım neymiş. Aydın Doğan'ın medyasından bahsediyoruz, Demirtaş için söylüyorum bunu, yıllarca bölge halkını aşağılamış, nefret suçu işlemiş 90'larda savaşın sürmesi için müthiş çabalar göstermiş bir grup bunlar. Tercih ettiğiniz kim bunun karşısında? '400 milletvekili temenni ediyorum diyor ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı yeni bir Anayasa yapmak için. Yeni Anayasa en çok kimin için gerekliydi bu ülkede, demokratik hakları gasp edilmiş kesimler için, Türkler, Kürtler ve dindarlar Cumhuriyet boyunca sistematik şekilde çevrede tutuldular.
''TERÖRÜN SEBEBİ 80 VEKİL''
İki şanstı aslında, eğer bu yapı silahların miadı doldu söylemini, devam ettirebilseydi Türkiye için büyük bir şanstı bu. Ama son süreç içerisinde bunu sistematik bir şekilde ellerinin tersi ile ittiler. O yüzden 400 vekil, Erdoğan'ın temennisinden dolayı değil, 80 vekil çıktığı içindir bu savaşın mantığı. Çünkü siz 80 vekili aldığınız günün ertesinde devrimci halk savaşını ilan ettiniz ve buna da ciddi anlamda tepki vermediniz. Bugün Selahattin Demirtaş'ın tepkisi var Özgür Gündem onu da sansürlüyor. Düşünün kendi gazeteleri Selahattin Demirtaş'ın o sözüne bile yer vermediler. Siyaset içerisinde etkisi olmayacak bir söz ama o çağrıyı seçim sonrasında dillendirmeliydiniz.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Altınok ''Terörün sebebi 80 vekil''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN