Mesut Hakkı Caşın ''Böyle bir taaruzu ancak bir kaç ülke gerçekleştirebilir''

A Haber'de Orhan Sali moderatörlüğünde yayınlanan Diplomasi programına katılan Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Mesut Hakkı Caşın, Türkiye'nin DAEŞ ve PKK terör örgütlerine yönelik düzenlediği operasyonu değerlendirdi. "Bu harekât, dünyada ancak birkaç ülkenin yapabileceği bir gece harekâtıdır." diyen Caşın, "Aslında bu operasyon PKK'ya verilen çok açık bir mesajdır: Ya taahütlerini yerine getirirsin ya da bu mücadele silahlı olarak devam eder." dedi.

"BU HAREKÂT, DÜNYADA ANCAK BİRKAÇ ÜLKENİN YAPABİLECEĞİ BİR GECE HAREKÂTIDIR"
'Bazı yorumlar var; Türkiye boş yerlere bombayı attı. Bir defa bu bombalar lazer güdümlü bomba olup hedefi tam ortasından vuran sistemlerdir. 20 tayyarenin bilfiil olarak istisnasız buraya katılması dünyada ancak 5-6 ülkenin yapabileceği bir gece harekatıdır, çok iyi bir planlama ile icra edilmiştir. Bu aslında PKK'ya verilen bir mesaj; 'Sen ya elinden silahı bırakıp 'Çözüm Süreci'ndeki taahütlerini yerine getirirsin ya da bu mücadele silahlı olarak devam eder'.

"TÜRKİYE'NİN SINIRI KORUMADIĞI YOLUNDAKİ ARGÜMAN YIKILMIŞTIR"
'Burada asıl olan anayasal hukuk düzenini ve kamu düzenini bozmaya yönelik, toplumsal barış ve kardeşliği bozmaya yönelik, tehditkar, şiddet ve terörle Türkiye'yi, yüce Meclis'i teslim almaya yönelik eylemlere karar verilmeyecektir, buna izin verilmeyecektir ve Türk Ordusu da siyasi ve bürokratik entegrasyonla birlikte buna müsaade etmeyecektir mesajıdır bu. Bu tabii bir takım karşı tedbirlerle de terör örgütünün şiddeti yükseltmek için veya bir yandan da siyasi propaganda sürüyor, hükümeti yıpratmaya yönelik. Bana göre bu harekatın değişim noktası var; maalesef bir yıldır Türkiye'nin bu terör örgütüne destek verdiği, sınırı korumadığı yolundaki argüman yıkılmıştır.'
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesut Hakkı Caşın ''Böyle bir taaruzu ancak bir kaç ülke gerçekleştirebilir''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN