Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Uluslararası Robot Yarışması'nın ını yaptı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, programı çerçevesinde, bu yıl onuncusu düzenlenen Uluslararası Robot Yarışması'nın ını gerçekleştirdi.

Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Eğitim Enstütüsü (EİT) ve TÜBİTAK ortaklığında düzenlenen Onuncu Uluslararası Robot Yarışması'na Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve çok sayıda davetli katıldı.
Onuncu Uluslararası Robot Yarışması sonrası bir konuşma yapan Mili Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 20 Yüzyılda bilim ve çağında geleceğe yönelik yatırımların önemine dikkat çekti. Geleceğin büyülü bir kavram olduğunu belirten Bakan Nabi Avcı, konuşmasının devamında ,"Evliya Çelebi'nin Ayıntab-ı Cihan dediği şehir olan Gaziantep'teyiz. Robot yarışmamızın bu yıl onuncusunu düzenliyoruz. Bu yılki yarışmanın teması olarak da Gaziantep'in adını bütün dünyaya bir kez daha duyuran, 'Gaziantep Belkıs Zeugma' olarak belirledik. Böylece geçmişle geleceği bir araya getirerek, geçmişi saygın bir şekilde muhafaza ederken, geleceğe en iyi şekilde hazırlanmak idealine de vurgu yapmış oluyoruz. Gelecek dediğimiz şey, adeta büyülü bir kavramdır. Çocuklarımızı geleceğin şartlarına uygun yetiştirme gayreti içinde olmalıyız. Geleceğin bilgi ve teknoloji marifeti ile istenilen oluşturulmasının pekala mümkün olduğu iddiası ağırlık kazanmaya başladı. Geleceği tedbirle beklemek yerine onu, şimdiden şekillendirme gayretine girmeliyiz''ifadelerine yer verdi.
Şahinbey Karataş Spor Salonunda gerçekleşen Uluslararası Robot Yarışması'na 18 Üniversite, 173 Ortaöğretim kurumundan toplam 291 oku, 1307 robot kaydı yapıldı. Yarışmaya 1600 öğrenci katıldı. Program, Temalı, Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Serbest Robot ve Robotino olmak üzere 7 robot, 7 farklı kategoride gerçekleştirdikleri yarışma performanslarının gösterilmesi ile son buldu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Uluslararası Robot Yarışması'nın açılışını yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN