Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhammed Akar "Tahir Elçi hedeklere karşıydı"

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi A Haber'deki Memleket Meselesi programında masaya yatırıldı. Elçi'nin PKK'nın kazdığı hendeklere karşı çıktığını belirten AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, "Bu cinayetle bölgede infial yaratılmak isteniyor" dedi.

"TAHİR ELÇİ HENDEKLERE KARŞIYDI"
Her şeyden önce şu hendeklere karşıydı Tahir Elçi. Biz çok defa konuştuk telefon ile görüşmelerimiz olmuştu. En son rahmetliyle bir telefon görüşmemde 'acaba beraber sur içerisine girip hendeklere karşı bu oradaki şiddet olaylarına karşı bir şey yapabilir miyiz?' diye konuşmuştum. Belki de kafasından bunları geçiriyordu bir şeyler yapılması gerektiği hususunda. Fakat ne yazık ki böylesine barışı savunan, böylesine sivil demokratik siyaseti savunan ve şiddet karşısında da ciddi bir duruş ortaya koyan bir kardeşimizi kaybettik.
"BÖLGEDE İNFİAL YARATMAK İSTENİYOR"
Sivil demokratik siyaset konusunda net tavır koyan, şiddet ve silah karşısında da kapı gibi, kale gibi duran bir insanın katledilmesi o bölgede infiale sebep olur ve bunun üzerinde de yeni toplumsal gerilim dalgası yaratırız umarını herhalde düşündüler.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhammed Akar "Tahir Elçi hedeklere karşıydı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN