Mühendis Hüseyin Başbilen’in babası "Oğlumu derin güçler öldürdü"

A Haber'de yayınlanan Memleket Meselesi programında peş peşe şüpheli şekilde ölen ASELSAN mühendislerinin esrarengiz intiharları masaya yatırıldı. Programa konuk olan Hüseyin Başbilen'in babası Vehbi Başbilen oğlunun intihar etmediğini, derin güçler tarafından öldürüldüğünü söyledi. Baba Başbilen oğlunun öldüğü sabah alıp da yiyemediği poğaçayı canlı yayında gösterdi ve poğaçanın o günden beri hiç bozulmadığını söylerken konuşmalarıyla yürekleri dağladı.

"OĞLUMU DERİN GÜÇLER ÖLDÜRDÜ"
Bugüne kadar hiçbir sonuç alamadım. Son olarak 2 defa Adli Tıp'tan raporlar geldi, son olarak genel kurul toplandı, elimde duruyor hepsi burada. 36 tane doktor girdi, yine bir sonuca varamadılar. Yeni geldim savcının yanından ben ilk günden beri söylüyorum; benim oğlumu öldürdüler, benim çocuğum öldürüldü ve derin güçler tarafından öldürüldü. Ben buna her zaman inandım ve ben oğlumla 30 senedir beraber yaşadım ne olduğunu iyi biliyorum.
"BU POĞAÇA 10 SENEDİR DURUYOR"
Olaydan 7 gün sonra mevlit okutmak için Pursaklar'a gittik. Orada gezerken bizi ASELSAN'a; 'Sizi gezdirelim, yaptıkları projeleri dediler. Gezdik biz orada dedik ki biz eşyalarını alacağız. Dediler ki eşyalarını 1 gün önce eşi aldı gitti. Kalan bir iş önlüğü, bir kağıdı masanın üzerinde olan bir de o gün sabah 6'da gittiği için yiyeceği bir poğaça. Şu poğaça 10 senedir böyle duruyor ve bu ibreti alem. 3 günde çürüyen bir poğaça. Ben bayrağını diktim çocuğumun mezarının başına.
"BENİ ANLAMAK İSTEMİYORLAR"
Ara mola verirlermiş çay için. Bir poğaça kalmış, bir iş önlüğü bir de kağıdı. Onların da hepsi burada, evrak dolu elimde. 12 tane büyük klasör olmuş savcılıkta, 4 tane dosya olmuş yine bir sonuca varamıyorlar, yine bir şey yapamıyorlar. Şöyle; bir savcı biraz ilgileniyor, tam geleceği zaman yine bir savcıya… 1 ay 1 buçuk ay oldu yine bir savcı değişti. 8. savcı. Arıyorum, konuşuyorum, anlatıyorum beni anlamak istemiyorlar.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Mühendis Hüseyin Başbilen’in babası "Oğlumu derin güçler öldürdü"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN