Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Murat Sancak ''Arkasında Paralel Yapı- Doğan Medya var''

Star Medya Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, içinde bulunduğu arabaya düzenlenen silahlı saldırı sonrası A Haber'e konuştu. Sancak "Bu işin arkasında Doğan Medya ve Paralel Yapı var" dedi.

''ARABAMIZ ZIRHLI DEĞİLDİ''
20 Ağustos günüydü Fatih Üniversitesi önüne geldik, arkadan bir araba hızlı bir şekilde bize çarptı. Olayı gerçekleştirmek istedikleri yer de çok anlamlı bir yer Fatih Üniversitesi önü. Ama o gün çok enteresan şoför arkadaşımız arkadan araba çarptığı anda durmadı, orda tabi durmamız isteniyor. İlerde bir cebe giriyor şoför ve çapraz duruyor, çapraz durması da bize yan tarafımızdan durup bize sıkmalarını da engelledi. Önümüze geçtiler, bizde o arada gayri ihtiyari kaza oldu diye arabadan indik, kafamı kaldırdım karşıda kar maskeli saldırganlar ve sıkmaya başladılar. Ön tarafta oturan korumam, onlara karşılık vererek sıkmaya başladı. Kurşunun isabet ettiği yerlere bakarsanız şoför tarafına 1 tane isabet etmiş, diğer bütün kurşunlar benim ve korumanın olduğu bölüme, direk adam öldürmeye yönelik. Hatta Doğan Medya ve paralel medyada zırhlı araç diye lanse ettiler, ama düşmanımız olmadığı için zırhlı araca da gerek duymadık. Öyle bir algı yaratıyorlar ki ilk andan itibaren, 'zırhlı araç', öyle bir şey yok. 13 mermi sadece arabaya isabet etmiş.
''YAPANLAR BELLİ DÜN TEŞHİSE GİTTİK''
Dün bizi Emniyet'ten teşhise çağırdılar, 2 tanesini teşhis ettim. Çünkü bir tanesi arabadan inmedi, onu teşhis edemedim tabi. Yani yapanlar belli aslında. İkisi kesin onlar. Toplam üç kişiydiler.
Daha araç, zanlılar tespit edilmeden hemen ortaya bu bir mafya hesaplaşmasıdır diye yayıldı zaten.
''OLAYDAN İKİ AY ÖNCE TEHDİT MEKTUBU GELDİ''
Paralel medya ve Doğan Medya o kadar güçlü bir ittifak içine girmişler ki ilk saldırının haberini şöyle verdiler zaten 'Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın zırhlı aracına silahlı saldırı'. İkisi de aynı ifadeleri kullanıyor 'zırhlı araç'. Biz çok tehditler aldık, olaydan iki ay önce Almanya'dan Ethem Bey'e direk el yazısı ile yazılmış mektup geldi. 'Sen paralelcilerle çok uğraşıyorsun, sana evlat acısı yaşatacağız'. Bu Cumhuriyet Başcsavcılığında var zaten hemen kendilerine ulaştırdık o zaman.
''OLAYI ADİLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR''
Olayın ertesi günü Zaman Gazetesi şöyle bir manşet attı 'Ethem Sancak'ın oğluna silahlı saldırı'. Bunlar önceden kurgulanmış.Olayı adileştirmeye çalışıyorlar. Eğer o gün orda ölmüş olsaydım ertesi günkü manşetleri de hayal edebiliyorum.
Önce dediler ki 'sıktırdılar', sonra dediler ki 'aslında Murat Sancak'a yapılmadı da , plaka benzerliği olan birine yapılacaktı, yanlışlıkla yapıldı'. Emniyet'e de böyle bir haber gitmiş. Aradan biraz zaman geçti işi kumara döktüler, ben büyük kurmazbazmışım, kumar oynuyormuşum, kumar borcumu ödememişim de gelip sıkmışlar.
''EMRE USLU KENDİNİ ELE VERİYOR''
Star gazetesi bir haber yapmıştı 'Kıbrıs'ta kumar olayı', dün akşam Emre Uslu'nun attığı tweetlere baktığınız zaman aslında orda da kendini ele veriyor. İntikam almaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bunun hangi akla mantığa uyduğunu ben anlamadım. Parasını almak için bir adam suikast silahı kullanır mı, direk hedefe ateş eder mi? Olayı basitleştirmeye, adileştirmeye çalışıyorlar.
''ARKASINDA PARALEL YAPI - DOĞAN MEDYA VAR''
İddia ediyorum bütün senaryolara baktığım zaman bunun arkasında paralel yapı ve Doğan Medya ittifakı var. Atılan manşetler, yapılan haberler… Çünkü en çok canlarını yakan medya kuruluşlarından birisiyiz. Amaçları bu işi adileştirmek, bu işi kendi senaryosundan uzaklaştırmak, işi başka yöne çekmek. Bu işin arkasında paralel yapı var, iddia ediyorum bütün savcılara söylüyorum. Biraz önce aldığım habere göre adliyeye sevk edilen 5 kişiden birisi tutuklanmış, diğerleri serbest. Böyle bir şey olabilir mi? 5 kişi tutuklanma talebi ile savcılık sevk ediyor hakime , hakim de dört kişiyi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıyor, bir kişiyi de tutukluyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Sancak ''Arkasında Paralel Yapı- Doğan Medya var''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN