Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nagehan Alçı "PKK’ya destek ‘Süreç’ ile kesildi"

Programın konuklarından gazeteci - yazar Nagehan Alçı, son dönemde yaşanan terör saldırılarını çözüm süreciyle ilişkilendirmeye çalışan çevrelere tepki gösterdi.

"SALDIRIYI SÜRECE BAĞLAYAMAZSINIZ"
Bugün bu tabloyu çözüm sürecine bağlayıp, çözüm sürecini karalamak, çözüm sürecini bütün bu olanların sebebi ilan etmek tavrı bence fevkalade rahatsız edici, maksatlı ve çözüm süreci başladığında da aslında bir barış istemeyen, Türkiye'de gerçek anlamda demokratikleşmenin hep altını oymaya çalışan isimler tarafından da özellikle dillendirilen bir tez.

"PKK'YA DESTEK ÇÖZÜM SÜRECİYLE KESİLDİ"
Çözüm süreci ilk defa bu ülkede bence en cesur süreçti, şimdiye kadar Cumhuriyet tarihi boyunca atılabilecek en cesur adımdı. Sonunda birtakım sıkıntılar baş göstermiş olabilir ama çözüm süreci ortamında ilk defa bölge halkı gerçek anlamda barışı, ateşkesin ne olduğunu, silahların olmadığı çatışmasızlık ortamının ne olduğunu gördü. Bugün böyle PKK'nın tam anlamıyla bir taşeron örgüt olarak ortaya çıkıp, ortalığı kana bulamak istemesi ve arkasına kitleleri takmak istediğini beyan etmesine rağmen peşinden kimsenin gelmemesinin yegane sebebi çözüm sürecidir.

"ÇÖZÜM SÜRECİNİ KARALAMAYIN"
Çözüm süreci nedeniyle Kürt vatandaşlarımız 'Bu böyle olmak zorunda değil, biz aslında iyi de yaşayabiliyormuşuz' dediler. Bugün sokağa çıkmıyorlar. HDP Eşbaşkanı Demirtaş defalarca sokağa çağırıyor, insanların cebine düdük koyuyor; bir kişi çalmıyor, bir kişi sokağa çıkmıyor. Çözüm sürecine yönelik birtakım belki uygulamada farklılıklar yapalım bir sonraki aşamada ama çözüm sürecini karalamaya çalışanlara lütfen prim vermeyelim.
ARKADAŞINA GÖNDER
Nagehan Alçı "PKK’ya destek ‘Süreç’ ile kesildi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN