Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Numan Kurtulmuş "Terör olayları ile ilgisi yok"

Hakkari il merkezi Yüksekova’ya, Şırnak il merkezi de Cizre'ye taşınacak. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, soru işaretlerini A Haber özel yayınında giderdi. Kurtulmuş, fiili bir taşınma olmayacağını söyledi, planlamanın terör olayları ile ilgili olmadığının, çok daha önceden yapıldığının da altını çizdi.

TERÖR OLAYLARI İLE İLGİSİ YOK
Bu taşınmadan ki kasıt fiili olarak binaları alıp öbür tarafa götürmek değildir. Burada kasıt şehirlerin idari merkezlerinin Cizre ve Yüksekova'ya alınmasıdır. Yani şehrin merkez ilçesi ve hükümet ile ilgili birimlerin olduğu yerler daha çok sıkışmış, Şırnak'ta da Hakkari'de de hatta mesela Bitlis'te de şehrin merkezleri daha sıkışıktır. Diyelim ki Bitlis'te şehrin hemen dışında olan Tatvan daha gelişmiştir, Yüksekova daha gelişmiştir, Cizre daha gelişmiştir. Buralarda özellikle yapılan hava alanları şehrin doğal gelişim seyri Cizre ve Yüksekova'dadır. Dolayısıyla bu epeydir konuşulan bir meseledir yani bunun son terör olayları ile hiçbir ilgisi yoktur, daha önceki dönemlerde de konuşulan bir konudur.
İKİ ŞEHİR İÇİN DE FAYDALI OLACAK
İdari merkezlerin de buralara alınması ile birlikte realite ile resmi olanın da örtüştürülmesi planlanmıştır. Bunun hem Şırnak hem Hakkari için il bütününe faydalı olacağı, çok önemli katkıları olacağı için bu konu konuşuldu. Tabii ki bunu zamanlaması ne şekilde yapılacağı, Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelerek uygulamaya geçilecektir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Numan Kurtulmuş "Terör olayları ile ilgisi yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN