Numan Kurtulmuş ''Türkiye barış ülkesi olacak''

1 Kasım milletvekili genel seçimlerine günler kala A Haber yayınına katılan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, seçim güvenliğinden, AK Parti'nin seçim çalışmalarına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

ORDU'DA OY ORANIMIZ ARTACAK
7 Haziran'a göre çok daha keyifli bir kampanya sürdürüyoruz, vatandaşlarımızdan çok daha fazla bir ilgi ve desteğin olduğunu görüyoruz. Biz Ordu'da 7 Haziran'a göre çok daha yüksek oranla sonuçlandıracağız seçimleri.

Birilerinin hesaplarını, kitaplarını rahatlıkla uygulamasına zemin hazırlayacak ortam, vatandaşlarımız tarafından iyi değerlendirdiği kanaatindeyim. Milletimiz artık Türkiye'de bir koalisyon arayışına gerek olmaksızın, tek başına güçlü istikrarlı bir hükümetin ortaya çıkmasını istiyor.

SEÇİM GÜVENLİĞİ TAM OLARAK SAĞLANACAK
Seçim güvenliğinin sağlanması için her türlü tedbir alınıyor. Vatandaşlarımız rahat olsun, kimse ürkmesin, korkmasın, kimse baskılardan yılmasın.Doğu ve Güneydoğu Anadolu halkımız terör örgütüne prim vermiyor, destek vermiyor.Bakın son olaylarda da sokağa çıkma yasakları örgütün her türlü baskısına rağmen vatandaşımız tarafından uyulmuş, ve örgüte asla destek verilmemiştir.

Emniyet kuvvetlerimiz biliyorsunuz Diyarbakır'da iki gün evvel DAEŞ'in bir hücresini çökertti. Arkasından İstanbul'daki operasyonlarla birlikte de Bingöl grubu denilen grup ciddi bir şekilde çökertilmiş oldu.

TÜRKİYE BARIŞ ÜLKESİ OLACAK
En son 20 Temmuz'dan sonra ne oldu da terör örgütü birden tekrar başladı? Çok açıktır, sahipleri dediler ki; 'Çözüm sürecini artık bitireceksiniz, artık Türkiye esenlik ülkesi olmayacak, barış ülkesi olmayacak.' Hayır, öyle değil. Barış ülkesi olacak, esenlik ülkesi olacak. Bu ülkenin dağları, ovaları, her tarafı hakikaten şenlik içerisinde olacak, bunun için terörü bitireceğiz. Terör örgütü mutlaka elindeki silahları gömene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

EKONOMİDE YAPISAL DÖNÜŞÜM YAPILACAK
Güçlü bir ekonominin olması için güçlü bir orta direğin olması lazım. İşte emekliye onun için ikramiyeyi vereceksiniz, işte onun için Türkiye'de asgari ücreti belli bir seviyeye çıkaracaksınız. Emekli, dar gelirli ve orta direk dediğimiz ekonominin önemli bir kısmını oluşturan esnafa destek olacaksınız, çiftçiye destek olacaksınız, gençlerin yeni iş alanları açmasının önünü açacaksınız. Bütün bu vaatler bu perspektif ile ortaya konulmuştur.

Ekonomi de yapısal dönüşüme ihtiyacımız var. Bu yapısal dönüşümü inşallah bu 1 Kasım seçimlerinden sonra gerçekleştirebilecek perspektife sahibiz, seçim beyannamemiz bunu içeriyor ve inşallah ümit ediyorum ki tek parti iktidarıyla Türkiye, 2009'da başlaması gereken bu yapısal dönüşümü inşallah 2015'ten itibaren yapacak. Yani üretim ekonomisi güçlü, üreten bir ekonomi, orta direğin sağlam olduğu bir ekonomi ve küresel alanlarda rekabet edebilen bir Türkiye ekonomisi, perspektifimiz bunun üzerine kuruludur. Vaatlerimiz de boş yere yani boşlukları doldurmak için ortaya konulmuş vaatler değildir. Bir bütünün içerisinde bütünü dolduran, bütünü destekleyen vaatler şeklinde ortaya konulmuştur.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Numan Kurtulmuş ''Türkiye barış ülkesi olacak''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN