Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O avukat A Haber'e konuştu ''Karadeniz turu yapıyorduk''

Hakkında yakalama kararı çıkarılmadan kısa süre önce yurt dışına kaçan Eski Savcı Zekeriya Öz'ü Sarp sınır kapısına götüren Avukat Yusuf Danyal Kılıçalp, A Haber'de yayımlanan Deşifre programına konuştu. Paralel Yapı soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın bir süre avukatlığını da yapan Kılıçalp, kaçma amacıyla yola çıkmadıklarını, Zekeriya Öz ve ailesiyle Karadeniz turu yaptıklarını iddia etti.

''CUMARTESİ AKŞAMI MİSAFİR ETTİK''
Meslektaşlık ilişkisinin dışında oğlu Talha Öz stajyer olarak çalıştı yanımda bir süre, stajının bir kısmını yanımda yaptı. 2 Ağustos'ta da düğünü vardı, düğününe katıldım, eşim Fatsa'da olduğu için eşimin gelemediğini söyledim, çünkü ailecek tanıştığımız bir insandı geçmişten gelen, Murat Bey ile nasıl tanışıyorsak onunla da öyle tanışıyoruz. Düğün telaşesi bittikten sonra ben Karadeniz'i gezmeyi düşünüyorum size de bir uğrarım dedi. Gerçekten aradı Cumartesi gezdiğini söyledi o tarafları, sabah çıktığını Fatsa'ya uğrayacağını söyledi. Cumartesi akşam geldiler, biz misafir ettik, sabah kahvaltı yaptık beraber, ondan sonra saat 12 civarında Ayder Yaylası'na gitmeyi düşündüklerini, biz de zaten eşimle Ayder Yaylası'na gitmeyi düşünüyorduk gerçekten, bir iki gün hafta sonu kalırız düşüncemiz vardı. Beraber saat 12'de yola çıktık, öğle yemeğinde kamuya açık, kalabalık yerlerde yemek yedik. Saat 12'den gece 3'e kadar 15-16 saat yolculuk sürdü, geze geze gittiğimiz için. Gizlenme gibi bir şey yok çünkü zaten hakkında tutuklanma kararı yoktu.
''16 SAAT BİRLİKTE YOLCULUK YAPTIK''
Kaçmayı düşünen insan 4-5 saatlik yolu 15-16 saatte, kamuya açık alanlarda mola vererek gider mi? Ben eşimin adına kayıtlı bir araçla gidiyorum, MOBESE kameralarında bunların belli olacağını bilen bir insanım, kaldı ki yanımda bir de 3 yaşında bir çocuğum var. Zekeriya Bey ve eşi var, aslında MOBESE kameralarından görülecek bu. Benim eşim, Zekeriya Bey, Zekeriya Bey'in eşi ve çocuğum. Beş kişiyiz. 15-16 saatlik bir yolculuğumuz oldu gerekirse ben ifade de anlatırım. 4 saatlik yolu, biz 15-16 saatte gitmeyiz, ikincisi ben eşimle birlikte gitmem, o eşiyle birlikte gelmez, kaçmayı düşünen biri böyle 15 saatte mola vererek kamuya açık alanlardan gezerek geçer mi sizce?
''HİDAYET KARACA'NIN AVUKATI DEĞİLİM''
Benim hiçbir cemaat, hiçbir tarikata mensubiyetim yok. Ben avukatım, hukukçuyum, herkesin avukatlığını yapabilirim. Hidayet Karaca'nın da sadece sorgusuna bir meslektaşımın talebi üzerine katıldım, üç avukat girdik daha sonra vekalet ilişkisini sonlandırdım. Vekalet almadım, sözleşme yapmadım, o sorgudan sonraki dönemde de hiçbir şekilde avukatlığını yapmadım. Şu anda da avukatı değilim. Zaten bugün Fikret Duran'da açıklama yaptı Danyal Kılıçalp, Hidayet Karaca'nın avukatı değildir diye.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
O avukat A Haber'e konuştu ''Karadeniz turu yapıyorduk''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN