Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın "Türkiye’de kimyasal silah yok"

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, bir Rus televizyonunda, Türkiye’yi DAEŞ'e sarin gazı sağlamakla suçlayan CHP'li vekil Eren Erdem'e sert tepki gösterdi. A Haber’de yayınlanan Diplomasi programına katılan Caşın, böyle bir iftiranın akıldan uzak olduğunu belirtti , ‘Türkiye’nin elinde hiçbir şekilde kimyasal silah yoktur’ dedi.

"TÜRKİYE'DE KİMYASAL SİLAH YOK"
Yani bunu kalkıp Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne mal etmek bana göre akıldan uzaktır hele bunu bir, Türk milletvekilinin yapmasını ben esefle kınıyorum yani bu bilimsel değil, Türkiye'ye iftira atmak insana ne kazandırır, hele bir partiye? Ben onu yani, bir bilim adamı olarak esefle kınıyorum.
Türkiye'de kimyasal silah yok. Silah üretim merkezi de yok, atacak silah sistemimiz de yok. Üçüncüsü tarihte de çok önemlidir, Çanakkale muharebeleri esnasında Alman müttefikler bize silah verdi, kimyasal silah vardı bizim elimizde ve pozisyonda Türk ordusundan yanaydı. Eğer biz gazı atsaydık İngilizler perişan olarak ölecekti, ama biz atmadık, biz yani erkek bir milletiz muharip bir milletiz ve erkekçe dövüşürüz.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın "Türkiye’de kimyasal silah yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN