Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof. Dr. Vedat Bilgin ''Hedef seçim yapamaz hale gelmek''

AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Vedat Bilgin, artan terör saldırıları ve provokasyon girişimlerine karşı uyardı. A Haber'de Toplumsal Hafıza programına katılan Bilgin, "Terörün hedefi Türkiye’yi 1 Kasım seçimlerini yapamaz hale getirmek ve ülkeyi kaosa sürüklemek. Buna karşı herkesin sağduyulu bir dil kullanması lazım" dedi.

PROF. DR. VEDAT BİLGİN ''SOĞUKKANLI BİR DİL KULLANILMALI''
Türkiye büyük bir saldırıyla karşı karşıya. Herkesin bu terör karşısında soğukkanlı kışkırtıcı olmayan bir dili kullanması lazım. Çünkü bizim başka bir ülkemiz yok.

''AMAÇ 1 KASIM SEÇİMİNİ ENGELEMEK''

Türkiye 1 Kasım'da seçime gidiyor. Türkiye'yi seçim yapamaz hale getirmek. Bir defa bunu görmemiz lazım. Ne olacak? Seçim yapamayan bir ülke kaosa sürüklenecek. Hedef Türkiye'yi bir kaosa götürmekse kaosun karşısında hangi partiden hangi siyasi görüşten olursa olsun ortak paydası bu ülke olan Türkiye olan herkesin tavır alması gerekir.Burada etnik bir mesele yoktur. Burada bütün farklılıklarımızla birlikte bir millet olma ideali vardır. Dolayısıyla Türkiye'nin cevabı budur. Bu cevabı biz demokrasi içinde verirsek Türkiye büyüyecektir. Demokrasinin dışındaki yollara fırsat tanırsak Allah korusun büyük sorunlarla karşılaşabiliriz.

FATİH ÖZTÜRK ''HUKUKEN SUÇ, SORUMLUSUNUZ''
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Fatih Öztürk de, siyasilerin vereceği mesajların yaratacağı etkiye dikkat çekti, isim vermeden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yüklendi.

'Siz insanları sokağa çağırdığınızda yargı şunu diyorsa ki 'evet açık ve yakın bir şekilde şiddete zemin hazırlayacak' diyorsa siz o zaman hukuken sorumlusunuz. Mevcut olaylara bakarak makul şüphe dediğimiz var ya hani Türkiye'de eleştirildi ya makul şüphe olur mu? Evet makul şüphe var hukukta...'
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Dr. Vedat Bilgin ''Hedef seçim yapamaz hale gelmek''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN