Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PYD'li teröristler ABD bayrağı için nöbet tutuyor

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nin karşısında bulunan ve PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD kontrolünde bulunan Telabyad’ta ABD bayrağı için PYD terör örgütü üyelerinin nöbet tutuğu görüldü.

Telabyad ilçesinin sınırdan görünebilecek minbatih mahallesindeki üç yere ABD bayrakları asılmış ancak Türkiye'den yükselen tepkiler üzerine bu üç bayrak indirilerek, sadece Telabyad gümrük kapısındaki ABD bayrağı asılı bırakıldı. Bugün sabah saatlerinden itibaren PYD terör örgütü üyelerinin ABD bayrağı yanında nöbet tutukları görüldü.
Suriye'nin Telabyad ilçesinde ABD-PYD ve YPG bayrakları asılı dururken, ilçenin en hakim noktası olan Telabyad gümrük kapısında ise ABD bayrağı asılı duruyor. PYD terör örgütü üyelerinin Türkiye tarafını dürbünlerle izledikleri gözlemlenirken, çatıda PYD üyelerinin ABD bayrağı önünde cep telefonları ile selfie yaptıkları da gözlemlendi.
Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Telabyad ilçesinde nöbet noktalarının kontrolleri ABD'li askerler tarafından denetlendiği ve askeri araçların gece saatlerinde devriye gezdikleri ifade edildi.
Türkiye'nin sıfır noktasında ise askeri zırhlı araçların olası gelişmelere karşın sınırda konuşlandığı görüldü.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
PYD'li teröristler ABD bayrağı için nöbet tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN