Savcı Sayan'dan Nasuh Mahruki'yi zorlayan sorular

Rusya ile yaşanan uçak krizinde Putin'den yana mesajlarıyla tepki çeken Nasuh Mahruki, canlı yayında Savcı Sayan'ın sorularına muhatap oldu.

Kanal A'da yayınlanan A Politik programına telefonla bağlanan Nasuh Mahruki, Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası sosyal medyadan yaptığı ve tepki çeken paylaşıma açıklık getirmeye çalıştı.

Programın konuklarından eski CHP'li Savcı Sayan, Putin'den Türkiye'yi değil, AK Parti'yi cezalandırmasını isteyen Nasuh Mahruki'ye ardı ardına sorular yöneltti:

"Rusya'yı süper güç görüyorsunuz, Türkiye'yi aşağılıyorsunuz. İki soru sormak istiyorum; Rusya ile Türkiye arasında savaş olsa hangi safta yer alırsınız? Bir deprem olsa enkaz altında kalan AK Partilileri kurtarır mısınız?"
"BİZ HAYVANLARI BİLE KURTARIYORUZ"

Nasuh Mahruki'nin yanıtı ise şöyle oldu:

"Öncelikle sorular için teşekkü ediyorum. Rusya'nın Türkiye ile savaşmasını asla istemem. Ama öyle bir şey olsa elbette Türkiye'nin yanında savaşırım. Sonuçta burası benim vatanım. Ailem dostlarım her şeyim burada..

İkincisi, biz hayvanları bile kurtarıyoruz. Nepal'e Mozambik'e gidiyoruz.."

Mahruki'nin konuşmasını "Kelime oyunu yapma" diye bölen Savcı Sayan, Twitter hesabındaki paylaşımını hatırlattı.

Nasuh Mahruki de yazdıklarının yanlış anlaşıldığını söyleyerek, "Cezalandırılmasını istediğim AKP'liler değil, AKP hükümeti" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı Sayan'dan Nasuh Mahruki'yi zorlayan sorular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN