Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sedat Peker “Eğer sizlerden biri rütbeli vurursa 'Kim bunu yapmanızı söyledi?' derlerse Sedat Peker deyin”

Antalya'nın Alanya ilçesinde vatandaşlar, darbe girişimi protestosunu sürdürüyor. Alanya'da bulunan Sedat Peker'de protesto gösterilere destek vererek anıt önünde halka hitap etti. Sedat Peker'in ardından Alanya protokolü ile birlikte anıt önüne gelen Kaymakam Hasan Tanrıseven mikrofonu "Ben Kaymakamım' diyerek Peker'den aldı ve konuşma yaptı.

Darbe girişimlerini protesto etmek için Anıt önüne toplanan binlerce vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve polis lehinde slogan attı. MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'de ülkü ocakları mensupları ile anıt önüne gelerek destek verdi.
Destek gösterilerinin ilk dakikalarında Alanya Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Alanya Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba ile birlikte anıt önüne gelerek polis otosunun megafonundan halka hitap etti. Müdür Saka, "Darbeciler sokağa çıkma yasağı getireceklermiş. Bende diyorum ki kimse buradan ayrılmayacak ve sabaha kadar burada anıt önünde desteğimize devam edeceğiz" dedi.
Kaymakam Hasan Tanrıseven, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, Alanya Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Binbaşı Serkan Akbaba ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin gece geç saatlere kadar anıt önünden ayrılmadılar.
Gece yarısı anıt önüne gelen Sedat Peker, vatandaşların alkışları arasında alana giriş yaptı. Tam bir izdiham yaşanırken halka hitap eden Peker, "Sabah 07.00'de sıkıyönetim olacak diye açıklama yapıyorlar. Bir çılgınlık yapıp insanlara şiddet uygulayabilirler. Size şerefim ve namusum üzerine söz veriyorum, Ben ve arkadaşlarım ölmeden burada hiç kimseye hiç bir kişi dokunamayacak. Kardeşlerim eğer ki millete silah doğrultuyorlarsa vatandaşa meşru müdafaa hakkı doğmuştur. Askerler bizim kardeşlerimizdir. Ancak bunların başında bu isyana kalkışanların hepsini vurun. Meşru müdafaa hakkı doğduğu hepsini vurun. Size soran olursa da, neden yaptınız derlerse de Sedat Peker söyledi onun için yaptık deyin. Bu namus meselesidir. Vatan namusdur. Namusumuza sahip çıkmazsak evdeki nikahlı eşlerimiz boştur. O zaman biz namussuz insanlar oluruz. Yılanın başını artık koparma zamanı. Türk islam davasını özgürleştirme zamanı. Bu darbecilerin kanları ile duş yapacağım, bunu da öyle bilsinler" dedi.
Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ise Sedat Peker'in elinden mikrofonu alarak Atatürk Anıtı önünde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle toplanan çok sayıda vatandaşa seslendi. Kaymakam Tanrıseven, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba ile birlikte katıldığı protestoda darbe girişiminin demokrasiye yapılan büyük bir saldırı olduğunu söyledi.
Cumhuriyeti ve hükümetine karşı yapılan girişime Alanya'nın karşı çıktığını kaydeden Tanrıseven, "Başbakanımızın televizyondaki konuşmasında Türkiye hükümetine karşı bir kalkışma hesabı içerisinde olunduğunu söylemesi üzerine twit atarak; Türkiye bir hukuk devletidir. Çetelere teslim olmaz, dedim. Elhamdüllilah teslim olmadık. Alanya'da kurum ve kuruluşlarla el birliğiyle durumu değerlendirdik, kontrol altına aldık ve çok şükür halkımız demokrasiye sahip çıktı. Cumhurbaşkanımızın halkı meydanlara davet etmesi üzerine bizlerde valimizin isteği üzerine Alanya halkını meydanlara davet etik. Gördüğünüz gibi milletimiz demokrasisine hükümetine, devletine sahip çıktı. Provokasyonlara da mahal verilmedi. Askerimiz, polisimizle kol kola meydandayız."
Konuşmaların ardından Sedat Peker, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sabaha kadar bekleyin çağrısı yaptığına dikkat çekerek, saat 07.00'a kadar anıt önünde bekledi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Sedat Peker “Eğer sizlerden biri rütbeli vurursa 'Kim bunu yapmanızı söyledi?' derlerse Sedat Peker deyin”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN