Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehidin ailesini işte böyle selamladılar

2008 yılında Kuzey Irak'ta sınır ötesi kara harekatı yapan Güneş Operasyonu'nda, terör örgütü PKK'nın attığı füzenin helikopterine isabet etmesiyle şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Gürcan Ulucan'ın ailesini Efes 2016 tatbikatı için İzmir'e gelen dönem arkadaşları helikopterlerle böyle selamladı.

PENCERENİN ÖNÜNDE HELİKOPTER

Şehit Kara Pilot Üsteğmen Gürcan Ulucan'ın anne ve babasını, 30 Mayıs'ta evlatlarının dönem arkadaşı olan pilotlar arayıp ziyaret gelmek istediklerini söylerler. Efes 2016 tatbikatı için İzmir'e gelmişlerdir ve her İzmir ziyaretlerinde olduğu gibi şehit arkadaşlarının emaneti anne babasına uğrayıp el öpmek istemektedirler.
O günü Şehit Kara Pilot Üsteğmen Gürcan Ulucan'ın babasıÖzcan Ulucan şöyle anltıyor: 30 Mayıs günü oğlumun dönem arkadaşları aradı.
Efes tatbikatı için İzmir'e gelmişler ve evdeyseniz ziyaretinize gelmek istiyoruz dediler. Büyük bir memnuniyetle buyrun gelin dedik. Bir saat sonra tekrar telefon açtılar; 'Biz geldik, evde misiniz Özcan Amca? dediler. Evdeyiz, buyrun dedim. Bu sefer de; 'Pencereden bakar mısınız? dediler. Heyecanla hanım, ben ve kızım pencereye yöneldik ki; bir anda nutkumuz tutuldu. Bizim evimiz 5. kat ve tam bizim pencerenin hizasında 8 helikopter uçarak sırayla bizi selamlıyor. Helikopterlerin özel bir selamlama sistemi vardır; havada uçarken durur, tam senin önüne geldiğinde burnunu hafifçe aşağı eğer ve seni selamlar. Hepsi sırayla bizleri selamlayıp geçtiler ve gittiler. Gözlerimiz dolu ama bir o kadar da gururla selamlarını aldık. Evladımızı, Gürcan'ımızı aslında selamlıyorlardı onlar. Allah hepsinden razı olsun.."

ÖYLE BİR GURUR Kİ

Şehit üsteğmen Gürcan Ulucan'ın ailesinin Karabağlar'daki evinde, mahallesinde yaşanan bu muhteşem tablo, bütün komşuların da alkışları ve gözyaşları arasında yaşandı. Şehidimizin kızkardeşi Sevcan Ulucan, bu çok özel anları, abisine özlemi ve gururunu şu sözlerle dile getirdi: "Canım abim. Ne büyük gurur ki; bugün kader arkadaşların tatbikat dönüşü camımızdan bizleri selamlayıp öyle döndüler yuvalarına.
Hepsini Rabbim korusun. Keşke birisi de sen olsaydın demekten alıkoyamıyorum kendimi.
Hasretim.. Allah'ım kavuşmayı nasip et bize, vakti saati geldiğinde.. Bizleri ayıranlara da ver gazabı.." Ve baba emekli astsubay Özcan Ulucan'ın sözleri: "Taarruz helikopterlerinin geçişini gözlerimiz yaş dolu ama bir o kadar da gurur duyarak izledik.
Onları gördükçe her birinde oğlumu gördüm. Allah onları her türlü kazadan beladan korusun. Bahtları açık olsun.."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADA��INA GÖNDER
Şehidin ailesini işte böyle selamladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN