Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent için taziye çadırı kuruldu

'da, FETÖ'nün darbe girişimi esnasında şehit olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruması Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent için taziye çadırı kuruldu.

Karakoyunlu ilçesine bağlı Taşburun köyünde kurulan taziye çadırına, Valisi Ahmet Turgay Alpman, AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Bölge Komutanı Tüm General Ali Lapanta, 1. Mekaniza Tugayı Komutan vekili ve 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Murat Demirkıran, Jandarma Komutanı Kurmay Albay Kahraman Dikmen, AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla taziye ziyaretinde bulunuldu. Taziye ziyaretine katılanlar, ve diğer şehitler için okunan Kuran-ı Kerim'i dinleyip, ülkenin birlik ve beraberliği için dua etti. Burada açıklamada bulunan Jandarma Bölge Komutanı Tüm General Ali Lapanta yaptığı açıklamada vatan, millet sağ olsun diyerek, "İnşallah bu tür belalar bir daha başımıza musibet olmaz. Ülkemiz güçlüdür, her şeyin üstesinden gelecek pozisyondayız" dedi.
Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras da, Kara Kuvvetleri Komutamınının yakın koruması olan Iğdırlı Şehit Bülent Aydın, çatışma halinde Genel Kurmaya gelen kendi yakın arkadaşları tarafından; mesai arkadaşları tarafından, silah arkadaşları tarafından şehit edilmiş olduğunu belirtti. 'Şehidin Ruhu şad olsun' diyen Aras, "Tabi bu hareket Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yerleşmiş bir miktar çeteci subay, astsubay kalkışmasıdır, onların darbe girişimidir. Bu Türk Silahlı Kuvvetlerini asal ve asla mal edilmez. Emir komutan zinciri içerisinde yapılmış olan bir kalkışma değildir, müfretle yapılmış bir kalkışmadır. Ancak bu Sayın Cumhurbaşkanımızın çok diri bir vaziyette halkı sokağa dökmesiyle birlikte, halk kendi geleceğine ve kaderine el koymuştur. Halkımız çocuklarının geleceğini düşünerek darbenin demokraside yeri olmadığını tankların önüne yatarak ispat etmiştir. Türk Milleti demokrasiden başka bir şey istemiyor; özgürlüğüne, geleceğine, istikbaline sahip çıkıştır" şeklinde konuştu.
Şehit Bülent Aydın'ın ağabeyi Abbas Aydın, kardeşinin zulüm karşısında kahramanca dik durduğunu belirterek, "Vatan millet sağ olsun, bayrak sağ olsun. Komutanı için, vatanı için şehit olmuş. Vatan sağ olsun" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın için taziye çadırı kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN