Şehit babasından anlamlı sözler "Çekin kardeşim çekin...Düğünümüz var!"

Afyonkarahisar’a bir gün içerisinde 2 şehit ateşi birden düştü. Hakkari Çukurca’da şehit olan askerlerden Yunus Emre Aral’ın Kurban Bayramının üçüncü günü düğünün yapılacağı öğrenilirken, şehidin babası Ali Aral ise kendisini görüntüleyen gazetecilere, “Çekin kardeşim çekin, düğünümüz var” diyerek hainlere tokat niteliğinde açıklama yaptı.

"Çekin kardeşim çekin, düğünümüz var, şerefsizlere inat yollayın. Allah kimseye acı yaşatmasın"

Hakkari Çukurçu'da bölücü terör örgütü ile çıkan silahlı çatışmada şehit olan askerlerden birisi olan Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı Yunus Emre Aral ile birlikte kente kente ikinci şehit ateşi düştü. İlk şehit haberi gece geç saatlerde Van'ın Çaldıran ilçesi Tendürek Dağından gelirken, buradaki silahlı çatışmada Uzman Çavuş Gökhan Şengül şehit olmuştu. Kente ikinci acı haber ise öğlen saatlerinde Hakkari Çukurçu'dan geldi. Burada çıkan silahlı çatışmada şehit olan askerlerden birisinin ise Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Taşoluk beldesinden Uzman Onbaşı Yunus Emre Aral olduğu belirtildi. Aral'n şehadet haberinin gelmesinin ardından Taşoluk'ta oturan ailesine acılı haber, Sinanpaşa İlçe Kaymakam Vekil Ahmet Yıldırım öncülüğünde oluşturulan bir heyet tarafından verildi. Acılı haberi alan anne Kıymet ve baba Ali Aral ile birlikte aile üyeleri büyük bir üzüntüye boğuldular. Acılı haberin gelmesinin ardından şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, evden ağıtlar ve feryatlar yükselmeye başladı.
Şehit Aral 1 yıllık Uzman Onbaşı
Haberin gelmesinin ardından baba evine giden gazetecileri gören şehit babası Ali Aral, metanetini koruyarak, "Çekin kardeşim çekin, düğünümüz var, şerefsizlere inat yollayın. Allah kimseye acı yaşatmasın" dedi.
Şehit Aral'ın Kurban Bayramının üçüncü gününde, 15 Eylül'de dünya evine gireceği ve baba evinde tüm düğün hazırlıklarının tamamlandığı kaydedildi. 21 yaşında olduğu bildirilen Aral'ın 2015 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) Uzman Onbaşı olarak göreve başladığı ifade edildi.
Şehit Aral'ın cenazesinin yarın memlekete Afyonkarahisar'a getirilmesinin planlandığı öğrenildi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit babasından anlamlı sözler "Çekin kardeşim çekin...Düğünümüz var!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN