Şehit Uzman Çavuş İbrahim Taş, şehit olacağını biliyormuş

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Taş’ın eşi, eşinin şehit olacağını kendisine söylediğini ama ciddiye almadığını kaydetti.

7 gün önce Dağlıca bölgesinde 2 arkadaşıyla birlikte şehit olan İbrahim Taş'ın eşi Ayşe Taş, eşinin vurulmadan bir gün önce telefonla konuştuğunu ve kendisine şehit olacağını söylediğini kaydetti. Kendisini bu söylemi dikkate almadığını anlatan Acılı eş Taş, "Eşimin vefatından bir gün önce telefonla görüşmüştük. Şehit olacağını söylemişti bana. Ben pek fazla ciddiye almamıştım. Buraya geldiğinde bana yüzük aldı. Ben yüzüğü satacağımı söylediğimde, bana 'sakın satma, ben şehit olursam, hatıra kalır' demişti" diye konuştu.
AMBULANSI GÖRÜNCE İNTİHAR ETMEK İSTEDİ
Uzman Çavuş olan eşinin şehit olduğu haberini alınca büyük acı yaşadığını belirten Ayşe Taş, kapının önünde ambulansı görünce intihar etmek istediğini söyledi. Taş, "Yaşanan acı cümlelerle anlatılmaz. Vatan sağolsun. Ambulansı gördüğüm de tek hatırladığım, kendimi balkondan aşağıya atmak istememdi. Başka bir şey hatırlamıyorum" diye devam etti.
51 GÜNDE 2 BÜYÜK ACI YAŞADI
2 çocuk annesi Ayşe Taş, 51 günde 2 büyük acı yaşadı. 24 Haziran'da annesini kaybettiğini belirten Ayşe Taş, 14 Ağustos'da ise eşinin şehadet haberini aldı. Annesinin de hiçbir rahatsızlığı bulunmaması nedeniyle aniden rahatsızlanıp vefat ettiğini anlatan Ayşe Taş, annesiyle de vefatından 2 gün önce görüştüğünü kaydetti.
Ayşe Taş, yetim kalan 7 aylık Kevser ile 2 yaşındaki Gamze isimli çocuklarına ise artık hem annelik hem de babalık yaparak, vatan sevgisiyle yetiştireceğini de kaydetti. Arap kökenli şehit İbrahim Taş'ın annesi Şense Taş da, "Vatan sağolsun. Ne mutlu bana. Ne mutlu Türk'üm diyene" dedi.
Öte yandan şehit İbrahim Taş'ın vefatının 7. günü nedeniyle, evin önünde açılan taziye çadırlarında mevlit okutuldu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Uzman Çavuş İbrahim Taş, şehit olacağını biliyormuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN