Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şemdinli'de koruculardan askere mesaj "Taburdan bir kişi çıkarsa kötü olur"

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Beldesi Belediye Başkanı Ekrem Çetinkaya, 15 Temmuz gecesi 500 silahlı korucu ile askere, "Taburdan bir kişi çıkarsa kötü olur" diyerek nöbet tuttuk.

500 kişi silahlanıp tabur kapısını kapattılar

Darbe girişiminin yaşandığı gece Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de birçok yerde vatandaşlar darbe girişimine karşı direndi. Bu yerlerden biri de ülkenin en doğusunda olan Şemdinli ilçesine bağlı Irak sınırına sıfır noktada bulunan Derecik beldesiydi.


"Askeri bir kişi bile çıkarsa kötü olur diyerek uyardık"
Beldenin Ak Partili Belediye Başkanı Ekrem Çetinkaya o gece televizyonlarda haberi görür görmez belediye binası önünde belde halkı ile bir araya geldiğini belirterek, "Herkes silahlıydı zaten. Korucularımız var. İş makinelerini de hazır beklettik ve askere, "bir kişi bile çıkarsa kötü olur. Biz darbeye karşıyız" dedik.

"Kimse çıkmadı taburdan zaten. Çıksalar yaşanacakları biliyorlardı"

Kimse çıkmadı zaten. Uyarımız etkili oldu. Onlar çıksaydı yaşanacakların farkındaydılar zaten. Derecik'te 500 korucu var. Herkes silahlıydı zaten o gece. O nedenle kimse çıkmadı" dedi.


"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokaklara döküldük"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokaklara döküldüklerini belirten Çetinkaya, "Şu anda nöbetimiz devam ediyor. Bütün korucularımız silah üzerinde. Derecik halkı komple nöbette."

"Cumhurbaşkanımızı Allah gönderdi bize"

"Cumhurbaşkanımızın yanındayız sonuna kadar. Bizim nöbetimiz hiçbir zaman bitmez zaten. Aşiretimiz öyle, hepsi korucudur. Cumhurbaşkanımızı Allah gönderdi bize. O olmasaydı Türkiye'nin hali ne olacaktı" diye konuştu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şemdinli'de koruculardan askere mesaj "Taburdan bir kişi çıkarsa kötü olur"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN