Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şeref Oğuz ''MHP seçimde baraj altında kalabilir''

Başkent'te olumsuz sonuçlanan koalisyon görüşmelerinde muhalefet partilerinin izlediği politika ve bunun seçim sandığına olası etkisi, A Haber'deki Medya Dünyası'nda masaya yatırıldı. İletişim Uzmanı Ali Saydam MHP'nin tavrını "düş kırıklığı" olarak nitelerken, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz ise siyaseti tıkayan MHP'nin seçimlerde baraj altında kalabileceğini öne sürdü.

ALİ SAYDAM ''MHP BENİM İÇİN DÜŞ KIRIKLIĞI''
MHP benim için bir düş kırıklığı ifade edeyim. Bu kadar uzak duruş, onu da yapmam bunu da yapmam, dört tane kuralım var, ya uyarsın ya da uymazsın. Eşine yapsan bunu terk eder gider evi, çocuğa yapsan çocuk durmaz evde.
ALİ SAYDAM ''CHP'DE BÜYÜK FİKİR VE DÜŞÜNCE YOK''
CHP'de büyük fikir ve düşünce yok. Büyük fikir, büyük lider, büyük teşkilat. Üç şey taşır iktidara bir de ittifaklar. Hem ittifaklar yok ortada, müttefikleri kim CHP'nin? Bir de büyük fikir ne? Soysal demokrasi mi, hangi sosyal demokrasi? Uluslararası terminoloji ile 'yumuşak alanlar' eksik.
ŞEREF OĞUZ ''MHP SEÇİMDE BARAJ ALTINDA KALABİLİR''
MHP'nin tutumu mesela, tamam sonsuza denk durabilirsin ama üzerinden dünya kaç kere geçecek o durmuş halin ile. Tamam istikrarlı bir duruş ama üzerinden üç tur bindirilmiş bir istikrarlı duruş yerine siyaset üretmeye katılan bir tutumunu da insanlar bekler. 7,5 milyon insan size oy vermiş, ana muhalefet partisi ol diye vermemiş. Bahçeli 'Benimle yürü Türkiye ' dedi 7,5 milyon kişi dedi ki evet ben seninle yürüyeceğim. Sonra geldiğimiz istasyona baktık ki biz burada duruyoruz, biz yürümüyoruz niye, duran adam gibi oldu şimdi. Yeni seçimde de biz yine durmaya devam edeceğiz arkamda kalın. İyi de ben durmuyorum, esnaf, ekonomi durmuyor… Ben şunu öngörüyorum MHP baraj altı parti olabilir. Siyaseti tıkayan her parti cezalandırılmıştır.
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeref Oğuz ''MHP seçimde baraj altında kalabilir''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN