Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye sınırı mayından arındırılıyor

Suriye’nin Cerablus kentine komşu olan Gaziantep’in Karkamış İlçesinde mayınlı arazide temizlik çalışması başlatıldı. Sınırdaki kritik noktalara ise yeni birlikler konuşlandırıldı.

Terör örgütü IŞİD'ın kontrolündeki Halep'e bağlı Cerablus kentinde gelebilecek olası bir saldırıyı önleme ve sınırda bulunan vatandaşların can güvenliğini sağlamak amacıyla başlatılan beton duvar çalışması daha önceden mayın döşenmiş olan arazi bölgesine yaklaştığı için mayınların temizlendiği belirtiliyor. Sınırın güneyinde bulunan tren rayları ile tel örgü arasında kalan noktadaki mayınlar askerin kontrolünde uzman ekipler tarafından temizleniyor. Aynı zamanda bir kaza sonucu patlama meydana gelebileceği olasılığı göz önünde bulundurularak ambulansla birlikte bir sağlık ekibi bekletiliyor.
KRİTİK NOKTALARA YENİ BİRLİKLER KONUŞLANDIRILDI
Öte yandan Fırat Nehrinin batısından başlamak üzere Kilis'in Elbeyli ilçesine doğru devam etmekte ola güvenlik arttırma amaçlı duvar ve tel örgü çalışmaları ise hızlı bir şekilde devam ediyor. Yerel kaynaklar ise, geçtiğimiz yıl zaman zaman Türkiye sınırına gelerek mayın döşeyen ve hendek kazan IŞİD terör örgütü mensuplarının, askere vur emri yetkisi verildikten sonra pek gözlenmediğini belirtiyor. Son zamanlarda Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkede artan IŞİD saldırılarına karşı ise güvenlik önlemleri arttırıldı. Karkamış bölgesinde sınır hattına tanklar ve obüsler yerleştirildiği gözlendi. Aynı zamanda nöbet kulübelerindeki asker sayısının da arttırıldığı gözlendi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye sınırı mayından arındırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN