Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa "Mazlumların güvenli limanı Türkiye"

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa, Rusya'nın Bayırbucak'ta Türkmenlere etnik temizlik uyguladığını söyledi. A Haber'de Toplumsal Hafıza programına katılan Mustafa, "İsrail'in Gazze'de yaptığının aynısını Rusya Türkmen bölgelerinde uyguluyor. Geri dönemeyelim diye köylerimizi bombalıyor" dedi.

"MAZLUMLARIN GÜVENLİ LİMANI TÜRKİYE"
"Suriye'deki mazlumların tamamının 5 yıldır güvenli limanı Türkiye'dir. Bugün herkes Suriye'deki katliamdan DAEŞ olsun, PYD olsun, Rusya olsun, İran olsun; Türkiye'ye yöneliyor. Türkmenlerin bulundukları bölge nasıl stratejikse Azez-Cerablus arası da konum olarak çok stratejik bölgede olduğu için en büyük tehditler de Türkmen bölgelerde oluyor. Bugün PYD kantonları birleştirirse 400 bin Türkmeni sürecek, bugün Rusya sınır boyunu bombalarsa 400 bin Türkmen hedef alınacak. Baştan beri atalarımız Suriye'nin nüfus dokusunu, oradaki bileşimleri birleştirmek için çok stratejik tampon bölgelere yerleştirmişler. Uluslararası projelerde veya herhangi iki şey arasında çatışma olduğunda Türkmenler de kendilerini tam da o çatışmanın ortasında buluyorlar."

"ETNİK TEMİZLİK UYGULANIYOR"
"Gözden kaçan bir şey var: Humus'un kuzey kırsalı ve Hama'nın güney kırsalında tamamen Türkmen bölgeleri bombalanıyor, orası ablukada. Aynen Madaya gibi oldu. Orada 22 köy, 30 Eylül'den beri bombalanıyor. İlk Rus girdiğinde 30 Eylül'de ilk bombaladığı yer Hama'daki Türkmen bölgesiyle Bayırbucak. Hala daha devam ediyor. Bayırbucak'ta sivil Türkmenler göç etti, hiçbir sivil kalmadı, Bayırbucak tamamen boşaldı. Orda etnik bir temizlik uygulandı ve Rusya aynen İsrail'in Gazze'de yaptığı gibi orda psikolojik baskı yapmak için boşalmış köyleri de yerle bir ediyor; insanlara buraya dönme yeriniz kalmadı diye, bu direnişi kırmak için. Bugün hala Bayırbucak'ta bir direniş vardır. 30 Eylül'den beri orda durmak bile mümkün değildi. Ona rağmen bizim birliklerimiz orayı terk etmedi hala direniş vardır. Sultan Murat Tümeni orda müthiş bir kahramanlık gösteriyor. Hem IŞİD'e hem PYD'ye karşı hem de rejime karşı."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa "Mazlumların güvenli limanı Türkiye"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN