Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa "Türkmenlerin anavatanı Türkiye"

Suriye rejiminin Rusya ve İran desteğiyle Türkmen Dağı'na başlattığı saldırı ve Türkiye’nin bölgeye yardımları A Haber’de yayınlanan ‘Toplumsal Hafıza’ programında masaya yatırıldı. Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa, Suriye Türkmenlerinin anavatanının Türkiye olduğunu söyledi, "Biz orada hala Türkmen varlığından bahsediyorsak, bu Türkiye Cumhuriyeti'nin sayesinde oluyor. " ifadesini kullandı.

"TÜRKMENLERİN ANAVATANI TÜRKİYE"
Suriye Türkmenlerinin bir müttefiki yok Suriye'de. Suriye Türkmenlerine dost olanlar çok azdır. Yani, düşman değilse de dost da değillerdir ve bölgesel ülkeler olsun, diğer ülkeler olsun, Suriye Türkmenlerinin bir anavatanı vardır. Orası da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin var oluşunun ismi bile oradaki bizim kutsal mücadelemizi, haklı mücadelemiz de bizi motive etmeye yetiyor zaten.

"VARLIĞIMIZI TÜRKİYE'YE BORÇLUYUZ"
Bugün Türkiye beş yıldır orada bir mücadele varsa, bugün biz orada ayakta duruyorsak, bugün hala Türkmen varlığından bahsediyorsak, bu birincisi, Allah'ın desteği, ikincisi ise Türkiye Cumhuriyeti'nin sayesinde oluyor. Burada bunu hala Türkmenlerin Türkiye ile ilişkisini tartışmak, biz çok üzülüyoruz Türkmenler olarak. Burası bizim anavatanımız.
Bugün insani yönden Türkiye zaten tüm Suriyelilere bir Osmanlı varisi olduğundan dolayı kendine yakışanı yaptı . Zaten bundan başkasını yapması da mümkün değildi; açık kapı politikasını uyguladı. Tabi ki, Kürdünü de, Arabını da, Türkmeni de etnik dil mezhep ayrımı yapmadan herkese kapısını açtı. Ancak şurada Türkmenler vardır Türkmenlerin de ayrıcalığı vardır. Bunu vurgulamak lazım. Bunu ben bir Arap kanalında da ifade ettim. Bu çok ayıp değil dedim bunu bize çok görmeyin, burası bizim anavatanımızdır.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa "Türkmenlerin anavatanı Türkiye"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN