li komutan açıkladı "Halep’in Kuzey kırsalının tümü..."

Sultan Murad Tümen komutanlarından Ali Şeyh Salih, "Münbiç ve El bab dahil olmak üzere Halep'in kuzey kırsalının tümü leşinceye kadar operasyonumuz sürecek" dedi.

Sultan Murad Tümen komutanlarından Ali Şeyh Salih, Gaziantep'in Karkamış ilçesinde yaptığı açıklamada, DEAŞ militanlarına saldırarak Cerablus'u aldıklarını söyledi. Salih, "DEAŞ, YPG'ye savaşmadan toprakları veriyor. Biz saldırdık, toprakları aldık. Cerablus tümüyle leşmiş" dedi. Şeyh Salih, operasyona desteği nedeniyle 'ye teşekkür etti. Münbiç'e yönelik operasyonlarla ilgili Salih, "Şuanda PYD, PKK ve Demokrasi güçlerinin Münbiç'ten çekilme duyumlarını alıyoruz" şeklinde konuştu.
Operasyona ne kadar asker katıldığı sorulan Salih, "Yüzlerce, binlerce ÖSO ve Suriye Özgür ordusu mücahitleri katıldı" ifadesini kullandı.

Salih, Mümbiç ve El-Baba'a doğru devam edeceklerini belirterek, "Cerablus'tan sonra batısına, Çobanbey ilçesine, Türkmen ilçesine ilerleyeceğiz. Haleb'in kuzey kırsalını tümüyle ele geçirinceye kadar operasyonu sürdüreceğiz. Buna Mümbiç ve El-Bab da dahil. Yani sadece Azez-Cerablus hattı değil, Halep'in kuzey kırsalının tümü özgürleşinceye kadar devam edeceğiz" diye konuştu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli komutan açıkladı "Halep’in Kuzey kırsalının tümü..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN