Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taner Yıldız ''MHP kaybettiğini kazanma peşinde''

Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Taner Yıldız, HDP ve MHP'nin AK Parti ile koalisyon kurabileceklerine yönelik açıklamaları A Haber’de değerlendirdi. HDP'nin seçime yönelik hamle yaptığını belirten Yıldız, "MHP 7 Haziran sonrası kaybettiği sınavı tekrar kazanmaya çalışıyor" dedi. Yıldız, olası koalisyonun enerji yatırımlarını da olumsuz etkileyeceğini söyledi.

''HDP GÜVEN TELKİN ETMİYOR''
HDP'nin yalnızca oy oranlarında bir kısım artırmaya dönük ve daha fazla oy almaya yönelik söylemlerinin 7 Haziran seçimleri öncesinde olduğu gibi vatandaşımız şunu fark ediyor; çifte muhasebe var. Seçim öncesi ile seçim sonrasındaki tavır, davranış ve söylemlerin farklı olduğunu bundan 3-4 ay önce gördük. O yüzden bir güven telkin etmemektedir. Kaldı ki AK Parti'nin tek başına iktidar olmakla ilgili hedefinde her hangi bir değişiklik yoktur.

''MHP KAYBETTİĞİNİ KAZANMA PEŞİNDE''
MHP'nin 7 Haziran seçimleri sonrasında kaybetmek üzere olduğu sınavın tekrar kazanılması söyleminden ibarettir diye düşünüyorum. Tek başınıza iktidar olamıyorsunuz, koalisyona hayır diyorsunuz, dışarıdan desteğe hayır diyorsunuz, seçim hükümetine hayır diyorsunuz, ondan sonra bütün bunlar hiç söylenmemişçesine, 'evet biz olabiliriz, geniş tabanda' dediğiniz zaman bu kafa karışıklığının daha da derin olduğunu gösterir.

''KOALİSYON ENERJİ YATIRIMLARINI ETKİLER''
Enerji projeleri devam ediyor, enerji projelerinde bu mana da herhangi bir aksama söz konusu değil. Ama koalisyon hükümetleri ile beraber müzakeresi 18-20 ay süren bu tür enerji projelerinin koalisyon hükümetlerinden etkileneceğini söylemem lazım.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Taner Yıldız ''MHP kaybettiğini kazanma peşinde''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN