Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TBMM Başkanlık Divanı 18 üyeden oluşacak

Dün yapılan Danışma Kurulu Toplantısında ortaya çıkan Başkanlık Divanının 18 üyeden oluşması iradesi, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ın önerisi ile TBMM Genel Kurulunda oylanarak kabul edildi.

AK Parti'den 8 üye, CHP'den 4 üye, MHP'den 3 üye ve HDP'den 3 üye görev alacak.

Dün yapılan ve Meclis Başkanı İsmet Yılmaz'ın başkanlık yaptığı Danışma Kurulu Toplantısında AK Parti, CHP ve HDP'nin çoğunluk iradesi ile Başkanlık Divanının 18 üyeden oluşması ve bu 18 üyenin dağılımının AK Parti 8, CHP 4, MHP 3 ve HDP 3 üye olması talebi, Meclis Başkanlığının önerisi ile Genel Kurul gündemine getirildi. Genel Kurulda yapılan oylama ile öneri kabul edilirken, Başkanlık Divanı önceki yıllarda olduğu gibi 15 üyeden değil, 18 üyeden oluşacak. Başkanlık Divanında AK Parti'den 8 üye, CHP'den 4 üye, MHP'den 3 üye ve HDP'den 3 üye görev alacak.

CHP, daha önceden meclis Başkanlığına Başkanlık Divanı üyelerinin isimlerini bildirirken, diğer partilerin de Başkanlık divanı üyelerini Meclis Başkanlığına bildirmesi ve Genel Kurulda oylanarak Başkanlık Divanının oluşması bekleniyor. Bu sürecin ise ya Perşembe günü ya da önümüzdeki hafta Salı günü tamamlanması bekleniyor.


ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM Başkanlık Divanı 18 üyeden oluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN