Tekin Bingöl ''Durup günaydın demek lazım''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "HDP hariç herkesle koalisyon kurabiliriz" sözlerine CHP'den tepki geldi. A Haber canlı yayınına konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Keşke bu açıklamayı 7 Haziran akşamında yapsaydı" dedi.

''KEŞKE BU AÇIKLAMAYI 7 HAZİRAN AKŞAMI YAPSAYDI''
Keşke bu açıklamayı 7 Haziran akşamı yapsaydı. Keşke 7 Haziran akşamı daha sonuçlar çok net bir şekilde ortaya çıkmadan çıkıp erken seçim nutukları atmasaydı. Belki bugün Türkiye 1 Kasım seçimlerine gitmemiş olacaktı. Bu şiddet ortamı olmayacaktı, bu şehit cenazeleri ile karşılaşmamış olacaktık. Tutarlı siyaset yapmak çok önemli.
''DÖNÜP GÜNAYDIN DEMEK LAZIM''
Şimdi Sayın Bahçeli 'HDP hariç diğer partiler ile koalisyona hazırız' deniyor. Dönüp günaydın demek lazım. Peki Türkiye'nin 5 ayını, 5 ayın ötesinde birkaç yıla mal olacak kayıpları niye yaşattı? Peki bu şehit cenazelerinin sorumlusu kim? Bu gazilerin, evlerine ateş düşen anne babaların, eşlerin, çocukların yaşadığı o travmaların, o acıların sorumlusu kim? Bunları sorgulamak lazım, bunları irdelemek lazım. Sayın Bahçeli'nin seçim olmadan, sonuçlar belli olmadan böyle bir çıkış yapması yine çok ilginç, umarım bunu daha da büyüterek sürdürür. Böyle bir gelişme olduğunda farklı bir tavır sergilemez. Her an MHP'de ne yazık ki böyle bir görüş değişikliği bekleyebiliyoruz.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekin Bingöl ''Durup günaydın demek lazım''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN