Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar: 15 Temmuz öncesi FETÖ-PKK anlaştı

A Haber'de yayınlanan Söz Teması programına konuk olan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, FETÖ-PKK ilişkisi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bu kirli ilişkinin istihbarat kaynaklarında da açık bir şekilde görüldüğünü söyleyen Ağar, “Darbe girişimi başarılı olsaydı FETÖ'cü yapının parlatılması adına PKK sınır dışına çekilecekti.” diye konuştu. Ağar, “Türk milleti 15 Temmuz'da 170 ülkenin kaderiyle oynayacak bir yapının elini kırdı." dedi.

"15 TEMMUZ ÖNCESİ FETÖ-PKK ANLAŞTI"

Çok önemli bir şey aslında bu, açık kaynaklardan bir istihbarat raporu olarak yansıdı. FETÖ ile PKK arasında bir anlaşmanın yapıldığı ifade ediliyor. Diyor ki, 'Darbe girişimi başarılı olsaydı FETÖ'cü yapının parlatılması adına PKK sınır dışına çekilecekti. Darbeci için büyük başarı değil mi? Olsaydı, gerçekleşseydi… Bunun karşılığında darbeci ne yapacaktı? Suriye'de YPG üzerinden kurulan kukla PKK devletini destekleyecekti.

"PKK, FETÖ'YÜ PARLATMAYI AMAÇLADI"

Türkiye'den çıkan PKK'lılar HPG ile yani Irak PKK'sı ile ve İran'daki PJAK'a bağlı YRK PKK'sı ile birleşerek İran'ın parçalanması, istikrarsızlaştırılması ile ilgili bir rol üstlenecekti. Bu doğrultuda kuzey saha sorumlusunun eylem yapılmaması konusunda PKK'lı teröristlere talimat verdiği ancak darbe girişiminin başarısız olduğunun ortaya çıkmasından hemen sonra eylemlere başladıkları… Bunu yaparken de oradaki alanları büyük bir hızla kullanarak hem sofistike silah sistemi hem ağır silah sistemi hem patlayıcı hem de teröristleri sızdırarak biz bir anda terör kuşağının içerisine girdik. Bu ne? Aslında, doğru tespiti yapmamız gerekiyor. Biz sadece darbe girişimine engel olmadık. Çok daha büyük bir iş yaptık. 170 tane ülkenin kaderiyle, bekasıyla, geleceğiyle oynamak üzere yapılandırılmış bir siyasal İslam silahını – Batı dünyasının müşterek bir projesi - aldık ve kırdık bir gecede. Delirdiler, çıldırdılar, kudurdular. Büyük bir hasar üredi onlarda. Devlet, 'Ben bununla sonuna kadar mücadele edeceğim' diyor. Bir kere bu konsantrasyonun bozulması lazım. Yani karar verici aklın konsantrasyonunun bozulması lazım. Bir yanda terör kuşağı, Sayın Kılıçdaroğlu'na yapılan suikast girişimi, Elazığ'da çok nitelikli bir saldırı, Antep'te çok olağanüstü tehlikeli bir saldırı… Konsantrasyonu, kararlılığı bozmaya çalışıyor.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar: 15 Temmuz öncesi FETÖ-PKK anlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN