Teröristler okul ve camileri bu hale getirdi!

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak’ta, eğitim yuvalarını kullanılamaz hale getiren teröristler, ibadethanelere de zarar verdi. Kentte birçok camide teröristlerin tuzakladığı patlayıcıların infilak etmesi yüzünden büyük hasarlar oluştu. Kentteki operasyonların yüzde 87’si tamamlandı.

Şırnak kent merkezinde, terör örgütü PKK mensuplarının kazdığı hendek, kurduğu barikat ve tuzakladığı patlayıcılar yüzünden 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 63'üncü gününde devam ediyor. Kentte, yasakla birlikte asker ve polisin katılımıyla başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi Operasyonu" ise tüm hızıyla sürüyor. Yüzde 87'si teröristlerden arındırılan kentte, zaman zaman güvenlik güçleri ile teröristler arasında sıcak temas yaşanıyor. Çemberi giderek daraltan güvenlik güçleri, teröristlere nefes aldırmıyor. Sık sık teröristlere "teslim ol" çağrısında bulunan asker ve polis, sadece kent merkezinde değil, kırsalda da güzergahlarını tutuyor.
Öte yandan, kentte eğitim yuvalarını kullanılamaz hale getiren teröristler, ibadethanelere de zarar verdi. Dicle Mahallesi'ndeki Darusselam ve Hacı Ömer Yarka camileri ile Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Hacı Agit Uğur Camisi'ni karargah gibi kullanan PKK'lılar, güvenlik güçlerinin yaklaşması üzerine kaçmadan önce tuzakladıkları el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu, büyük tahribatlar neden oldu. İhlas Haber Ajansı (İHA), teröristlerin zarar verdiği Darusselam Camisi'ni görüntüledi. Patlayıcılar yüzünden büyük zarar gören caminin birçok bölgesinin yıkıldığı görüldü.
Kentteki operasyonlarda 373 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, 958 el yapımı patlayıcı imha edildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristler okul ve camileri bu hale getirdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN