TSK'nın keskin gözleri burada üretiliyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), sınır ve operasyon bölgelerinde kullandığı tüm dürbünlerin üretimi ’da yerli imkanlar ile üretiliyor.

'da bulunan 1'inci Ana Bakım Komutanlığı'nda 'Fırtına ve Poyraz Mühimmat Aracı'nın yanı sıra tüm klasik optik sistemlerinin tasarım ve imalatı da gerçekleştiriliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan tüm araç ve silah üstü atış kontrol aletleri ile, personelin kullandığı gözetleme dürbünleri ile teleskopların imalatı, bakımı Türk işçilerin elinde gerçekleşiyor
Tesis 'de tek
İmalatı ve bakımları yapılan dürbünler, sınır ile operasyon bölgelerinde adeta Mehmetçik'in keskin gözleri oluyor. 1982 yılından bu yana faaliyet gösteren 'Optik Üretim Merkezi' Türkiye'de tek olması ile de aynı bir gurur kaynağı. Merkezde yüksek teknolojiye sahip, bilgisayar kontrollü tezgahlarda nanoteknoloji kullanılarak geçirgenlik ve yansıma kaplamalarıyla istenilen özelliklere sahip optikler üretiliyor. Tesiste, şahin teleskop, top-havan optik nişan alma aleti, atmaca dürbün, oynar başlıklı dürbün, holografik nişangah sistemi, kartal teleskop, küresel ve küresel olmayan merceklerin tasarımı ve imalatı gerçekleştiriliyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'nın keskin gözleri burada üretiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN