Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin halen görevde olan 2. kadın valisi göreve başladı

Valiler Karanamesi ile Cumhuriyetin 4. Türkiye'nin halen görevde olan 2. kadın valisi olarak Yalova'ya atanan Vali Tuğba Yılmaz ile gelişinde resmi tören ve çiçeklerle karşılandı. Yılmaz, "Paralel Devlet Yapılanması başta olmak üzere, vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğine, kardeşlik ruhuna gölge düşürmeye çalışan, baltalamaya çalışan tüm terör örgütlerine karşı etkin ve kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz" mesajı verdi.

Ankara Akyurt Kaymakamlığı görevi esnasında çıkan Valiler Kararnamesi ile Yalova Valiliğine atanan Tuğba Yılmaz Cumhuriyetin 4. Cumhuriyetin 2. Valisi olarak atandığı Yalova'da göreve başladı. Valiliğe gelişinde resmi törenle karşılanan Vali Yılmaz'a bir çocuk çiçek sundu. Ardından Tören Mangasını selamlayan Vali kendini karşılamaya gelen protokol mensuplarıyla tek tek tokalaştı. Ardından makamına geçen Yalova Valisi Tuğba Yılmaz burada ilk mesajını verdi. Yılmaz mesajında, "Ekonomik ve sosyal alanda, tarımda, turizmde, sanayide her geçen gün gelişen ve değişen Yalova ilimizde görev yapacak olmaktan dolayı son derece mutluyum ve mesleğe başladığım ilk günkü kadar da heyecanlıyım. Öncelikle bizleri hizmet noktasında Yalovalılarla buluşturan, bizlere bu görevi uygun bulan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımıza, tüm bakanlarımıza ayrı ayrı şükranlarımı sunmayı da bir borç biliyorum. Yalova'da ki hizmet süremiz boyunca, adaletli, eşitlikçi, şeffaf, hesap verebilir, demokratik, katılımcı, iletişim ve istişareye her zaman, her daim açık, ekip ruhunu ön planda tutan, vatandaş odaklı, vatandaşlarımızın memnuniyeti için gece gündüz çalışan, vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini ekseriyetle yerinde dinleyen, onları kapıda bekletmeyen, hükümetimizin yatırım programını ve 2023 hedeflerimizi Yalova ilinde de gerçekleştirmek üzere azami gayret gösteren, tüm çalışmalarımızın ve talimatlarımızın takipçisi olan bir denetim anlayışı sergilemek için gayret göstereceğiz. Sorun odaklı değil çözüm odaklı çalışmaya çalışacağız." dedi.
Vali Yılmaz konuşmasında Paralel Devlet Yapılanması ve terörle mücadelede de kararlılık mesajı verdi. Yılmaz mesajını şu sözlerle sürdürdü, "Paralel Devlet Yapılanması başta olmak üzere, vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğine, kardeşlik ruhuna gölge düşürmeye çalışan, baltalamaya çalışan tüm terör örgütlerine karşı etkin ve kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizim asli görevimiz, vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu, güvenliği kalkınması için çalışmak olacaktır. Ben az laf çok iş diyerek bugünkü ilk günümüzde bismillah diyorum ve görevimize başlıyorum"

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin halen görevde olan 2. kadın valisi göreve başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN