Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üreticiler dolarları önce çiğnedi, sonra ateşe verdi

İç Anadolu bölgesinin en büyük hayvan pazarlarından olan Aksaray Hayvan Pazarında bulunan üreticiler, Avrupa ve Amerika’ya tepki göstermek amacıyla dolarları önce ayakları altında çiğnedi, sonra da ateşe verdi.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök öncülüğünde bir araya gelen besiciler, son günlerde Avrupa ve Amerika tarafından Türkiye'ye yapılan yaptırımlara tepki gösterdi. Üreticiler, hayvan pazarına 'Pazarımızda Dolar ve Euro Geçersizdir' yazılı pankart asarak Dolar ve Euro üzerinden alışverişi durdurdu. Ardından dolarları yere atarak ayakları ile çiğneyen hayvan üreticileri, daha sonra da dolarları yakarak ateşe verdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, "15 Temmuz'da tankla, tüfekle, F 16'larla gerçekleştiremedikleri darbe girişimini şu anda batı ülkeleri olan Avrupa, Amerika ekonomik olarak gerçekleştirmek istiyor. Bizlerde Anadolu insanları olarak bundan sonra pazarımızda Euro ve Dolar geçmeyecek. Biz inadına Türk parasını kullanarak, inadına üreterek, inadına yatırım yaparak Türk ekonomisini ayakta tutacağız. Bunun için de söz veriyoruz. İnşallah Türk halkının da bu anlamda çalışma ve destekleri çok önemli. Ben, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu protestoya yeter diyene kadar Dolar ve Euro'ya hayır diyoruz" dedi.
Pazardaki hayvan üreticileri ise, "Bunların ne parası lazım, ne Euro'su, ne de başka bir şeyi. Biz kendi işimizi kendimiz yapacağız. Biz de artık Türk parası geçer. Dolar ve Euro'yu bilmeyiz" dediler.
Konuşmaların ardından vatandaşlar hep birlikte Dolar banknotlarını önce ayaklarıyla çiğnedi, sonrada yakarak ateşe verdi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Üreticiler dolarları önce çiğnedi, sonra ateşe verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN