Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üzeyir Garih cinayetinde FETÖ şüphesi

Araştırmacı Yazar Latif Erdoğan, cinayete giden işadamı Üzeyir Garih'in FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le yakın ilişkileri olduğunu söyledi. Erdoğan, ünlü işadamının cinayete kurban gitmeden kısa bir süre önce FETÖ ile aralarındaki ilişkinin bozulduğunu ve bir görüşmesinden sonra Üzeyir Garih'in çevresindekilere "Benimle işi bitmiş bir adam gibi konuştu" dediğini söyledi. A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunan Latif Erdoğan bu telefon görüşmesinden sonra Garih'in "Görelim bakalım kimin işi bitmiş!" diyerek Gülen'e meydan okuyan tarzda konuşmasının bu cinayetin sebeplerinden biri olabileceğini söyledi.

LATİF ERDOĞAN "GÜLEN, GARİH İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ, 'İŞİ BİTMİŞ BİR ADAMLA KONUŞTUM' DEDİ"

A Haber'de yayınlanan Söz Teması programında konuşan araştırmacı - yazar Latif Erdoğan, Üzeyir Garih cinayetinde FETÖ'nün parmağı olduğunu söyledi. Erdoğan, Üzeyir Gahir ile Gülen'in da görüştüğünü ve Gülen'in "İşi bitmiş bir adamla konuştum" dediğini açıkladı. Latif Erdoğan, bu cinayetin FETÖ'nün planlarından biri olabileceğini belirtti.

"GÜLEN, GARİH İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ"

'Üzeyir Garih uluslararası çapta çok güçlü bir insan. Bir fenomendir. Üzeyir Garih sıradan bir işadamı değildir. Bunu iyi tespit etmemiz lazım. 'de de milli yapının içindedir. Musevidir, şudur, budur şeklindeki bir yaftayla onu ayrı bir noktaya çekmemek lazım; devletçidir, milli yapının içinde bir insandır ve işin başında Gülen'e de refere olmuştur. Yani onun kabullenilmesinde öncüdür. Ben, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı başkanıyken yüksek istişare kurulumuzda vardı Üzeyir Garih; beraber çok toplantı yaptık biz, kendi deneyimlerinden istifade etmek bakımından. Rusya açılımında çok ciddi yardımları olmuştur. Fakat, Üzeyir Garih genel manada Gülen'i kabullenmiş bir insan değildir. Benim hususi dostumdu. Gülen'in kabullenilmesinde belki zoraki bir kabullenmeydi onunki; herkes kabullendiği için o dönemde. Üzeyir Garih, o günkü şartlarda bu yapılanmanın Türkiye'ye faydalı olduğu kanaatiyle hareket ediyordu. Amerika'ya gittiği zaman benim de Gülen'i ziyarete gittiğim bir ortamda telefon geldi. Hususi telefoncular vardı; bir Ecevit'e gidiyorlardı, telefon tutuyorlardı, "Nolur hocamızı ara", teselli versin veya orada moral kazansın manasında konuşma yaptırıyorlardı ama Gülen'e de 'görüşmek istedi' deyip lanse ediyorlardı. Üzeyir Garih'in de zannediyorum eline tutuşturuldu bir telefon, o arada telefonla görüşme yaptılar. Telefon bittikten sonra telefonu iade etti Cevdet Türkoğlu'na. Sonra oturdu, "İşi bitmiş bir adamla konuşur gibi konuştu benimle, bakalım kimin işi bitmiş görülecek" dedi.'

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Üzeyir Garih cinayetinde FETÖ şüphesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN