Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Şahin, darbe girişimi gecesinde yaralananları ziyaret etti

Valisi Vasip Şahin, girişimi sırasında direniş gösterirken yaralanan vatandaşları ziyaret etti. Vali Şahin,' Şu anda 166 yaralımız hastanelerde bunların 27'si yoğun bakımda tedavileri devam ediyor' dedi.

Valisi Vasip Şahin, FETÖ'nün darbe girişiminde direniş gösterdikleri esnada yaralanan vatandaşları ziyaret etmek üzere tedavi gördükleri Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesine gitti. Şahin, hastane ziyareti esnasında yaralılarla konuşurken, yaralıların durumları hakkında doktorlardan bilgiler aldı. Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Şahin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi'nde 7 hastanın bulunduğunu ve hayati tehlikelerinin olmadığını dile getiren İstanbul Valisi Vasip Şahin, ' Ben buradaki ve diğer hastanelerde yatan hastalarımıza Cenab-ı Hak'tan acil şifalar diliyorum. Çalışmalarımızdan fırsat buldukça yaralılarımızı hastanede ziyaret etmeye çalışıyorum. Şehit ailelerimizi ziyaret etmeye çalışıyorum, onlara minnet borçluyuz. Onların o fedakarlığı olmasaydı bugün ülkemiz çok daha zor durumlarda olabilirdi. Onlara hem acil şifalar diliyorum hem tekrar şükranlarımı sunuyorum' dedi.
'Şu anda 166 Yaralımız Hastanelerde'
Yaralıların sayısına ilişkin soruları cevaplayan Şahin, ' Şu anda 166 yaralımız hastanelerde bunların 27'si yoğun bakımda tedavileri devam ediyor. Hayati tehlikesi olanlar çok fazla değil.Her yerde ve olağanüstü şartlarda sınırlarını zorlayarak, doktorlarımız, personelimiz yaralılarımızın tedavilerini sürdürmeye çalışıyorlar. Onlara da teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.
' Önemli Bir Badire Atlattık'
Devam eden oparasyonlarla ilgili bilgi veren Vali Şahin, 'Güvenlik kuvvetlerimiz duruma hakim ama bir takım tedbirlerimizi bir süre daha devam ettirmek durumundayız. Bunu tedbiren yapıyoruz yoksa önümüzde herhangi bir risk bir sıkıntı ihtimalinden bahsetmiyoruz. Dolayısıyla bu çok uzun sürmeyecek, bir müddet sonra bu tedbirlerimizi de kaldıracağız. İnşallah en kısa zamanda normale döneceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ortadadır. Bu nöbette yine onun çağrısıyla sona erdirilecektir. Cumhuriyet savcılıklarımızın kontrolünde ve koordinesinde devam ediyor. Tabi önemli bir badire atlattık . Bu sıkıntıyı başımıza açan her kimse kimlerse bunun hesabının adli merciler önünde sorulması gerekiyor. Bunun için de bunların takibi,yakalanması ve yargılanma süreci o günden beri devam ediyor. Bu anlamda da tabiki operasyonlar devam edecek' diye konuştu.
Şahin yanında getirdiği hediyeli ise hasta yakınlarına verdi." dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Şahin, darbe girişimi gecesinde yaralananları ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN