Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı öğrenciler de darbe karşıtı demokrasi nöbetine destek verdi!

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı mensubu uluslararası öğrenciler Kızlay’da demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara destek verdi.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı mensubu uluslararası öğrenciler, 15 Temmuz'da FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen darbe girişimine engel olmak için sokaklara çıkan ve günledir meydanlarda demokrasi nöbeti turan Ankaralılarla bir araya geldi. Türk bayraklarıyla birlikte kendi ülkelerinin bayraklarını da taşıyan öğrenciler, Kızılay Meydanı'na kurulan sahneye çıkarak, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara destek veren bildirilerini okudu.
Uluslararası öğrencileri temsilen konuşma yapan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı mensubu Kırgızistanlı bir öğrenci, "Bizler Kırgızistan, Kazakistan, Gana, Kosova, Pakistan, , Azerbaycan, Sierra Leone, Kamerun, Yemen, Etiyopya, , Burkina Faso ve daha birçok farklı ülkeden gelerek 'de burslu olarak öğrenim gören uluslararası öğrencileriz. 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü Türkiye Cumhuriyeti devletini ele geçirmek için darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Ankara ve diğer şehirlerde savaş uçakları ve tanklar dolaşmış ve sivil halkın üzerine ateş açılmış ve bunun sonucunda 240 Türk vatandaşı şehit olmuştur. Bu darbe girişimi başarılı olsaydı, binlerce masum insan hayatını kaybetmiş, demokrasi ve özgürlükler ortadan kaldırılmış ve Fetullah Gülen'e bağlı askeri bir diktatörlük kurulmuş olacaktı" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı öğrenciler de darbe karşıtı demokrasi nöbetine destek verdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN