Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasin Börü’nün babasından HDP’li vekillerin tutuklamasına ilk yorum

Diyarbakır’da, 6-8 Ekim 2014 olaylarında öldürülen Yasin Börü’nün babası Fikri Börü, HDP’li vekillerin tutuklanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ne kadar da olsa mutlu olmak biraz zordur, can gitmiş geri gelmeyecek. Fakat bunlar tutuklandılar, cezalarını çeksinler” dedi.

Diyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te çıkan olaylarda Yasin Börü ve 3 arkadaşı hayatını kaybetmişti. Bu tarihten sonra Börü ve arkadaşlarının aileleri, halkın sokağa çıkması konusunda açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın olaylardan sorumlu olduğu ve yargılanması gerektiğini belirterek suçluların cezalandırılmasını istemişti. Önceki gün yapılan terör operasyonu ile birlikte HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte 12 milletvekili gözaltına alınarak adliyeye çıkarıldı. Gözaltına alınanlardan HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile birlikte toplam 9 milletvekiline tutuklanma talebi çıktı.


"Can gitmiş geri gelmeyecek"
HDP'li vekillerin tutuklanmalarına ilişkin İHA muhabirine konuşan Yasin Börü'nün babası Fikri Börü, 6-7 Ekim'de olaya sebep olan HDP hakkında o günden beri herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi. Fikri Börü, "O gün milleti sokağa döküp çocuklarımızı katlettiği günden bugüne onlar hakkında dava açılmamıştı. Onların bu suçtan da yargılanmalarını istiyoruz. Hukukun vereceği karara saygılıyız. Ne kadar da olsa mutlu olmak biraz zordur, can gitmiş geri gelmeyecek. Fakat bunlar tutuklandılar, cezalarını çeksinler. Hukukun vereceği karara saygı duyuyoruz" diye konuştu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasin Börü’nün babasından HDP’li vekillerin tutuklamasına ilk yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN