Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 saat oruca zorlu mesai

Ramazan’ın son yıllarda yaz aylarına denk gelmesiyle birlikte oruç tutanlar, açlık yerine sıcaktan ve susuzluktan etkileniyor.

"ALLAH ONUN SABRINI VERİYOR"
Klimalı ofis ortamlarında çalışan kesim her ne kadar saatlerin uzun olmasından yakınsa da, bazı mesleklerin çalışma koşulları çok daha ağır. Bunların başında fırın ve döner ustaları geliyor. Günde 9 saat ateşin başında ekmek yapan fırın ustası Serkan Çalış, oruç tutarken yaşadığı zorluklara değinerek, "Öğlen saatlerinde geliyorum, iftara kadar çalışmaya devam ediyorum. Sonuçta iftar vakti girene kadar çalışmak zorundayız. Tabi oruç tutarken zorluk çekiyoruz. Fakat Allah'a şükürler olsun havalar şansımıza şu sıralar biraz serin gidiyor. Sıcaktan bunaldığımız zaman da serinlemek için bazen dışarı çıkıyorum, sık sık da yüzümü yıkıyorum. Çünkü bize fırın başı hariç her yer daha serin geliyor. Yine de bir şekilde tutuyoruz orucumuzu. Zaten Allah onun sabrını ve şifasını veriyor" dedi.

"İŞLERİN KÖTÜYE GİTMESİ BİZİ DAHA ÇOK ETKİLİYOR"
Günde 10-12 saat oruç tutarak çalışmaya devam eden dönerci Hasan Acar da, "Oruç tutarken döner başında çalışmak cidden çok zor bir iş. Bu sıcakta zaten kimse dayanamıyor. Fırsat buldukça gidip elimizi yüzümüzü yıkıyoruz, bez ıslatıp yüzümüzü siliyoruz. En azından bu şekilde biraz da olsun serinlemeye çalışıyoruz. Sonuçta işimiz bu bir şekilde çalışmak zorundayız. Fakat çalışmaya devam ederken bir yandan da işlerin kötüye gitmesi bizi daha çok etkiliyor. Eskisi gibi insanlar dışarı çıkmıyor, bizler de sıkıntı yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
17 saat oruca zorlu mesai
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN