18 yakınını şehit veren korucu, meydan okudu

Teröristler tarafından 18 yakını öldürülen geçici köy korucusu Resul Gülşen, “18 şehit verdim, gerekirse 180 şehit daha veririm. Ama bu bayrak dalgalanmaya devam edecek” dedi.

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçit Altı köyünde 25 yıldır geçici köy koruculuğu yapan, 18 yakınını teröre kurban veren ve teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan Gazi Resul Gülşen, son dönemlerde saldırılarını arttıran PKK'ya tepki gösterdi.

"GEREKİRSE DAHA BİNLERCE ŞEHİT VERİRİZ"
Vatan için gerekirse binlerce şehit vermeye hazır olduklarını belirten Gülşen, "PKK Terör örgütü halen kalleşçe, asker, polis ve korucularımızı öldürüyor. Korucularımızı direklere asıyorlar. Askerimizi, polisimizi kaçırıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti hiçbir zaman yılmayacak. Biz Türkiye Cumhuriyet'iyiz, hiçbir zaman yılmayız. Hiçbir zaman PKK'ya taviz vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti her zaman güçlü bir devlettir. 1992'lerden bu yana toplam 40 binin üzerinde şehit verdik. Gerekirse bu vatan için, bu bayrak için, bu millet için, bu devlet için 150 bin şehit daha veririz. Yine de bunlara taviz vermeyiz. Bunlardan hiçbir zaman korkumuz olmadı ve olmayacak. Bu böyle bilinsin" dedi.

"TAVİZ VERİLMESİN, BU KALP ATTIĞI SÜRECE DEVLETİN YANINDAYIZ"
PKK'nın amacının Türkiye Cumhuriyet'ini yıldırmak olduğunu ifade eden Gülşen, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağını indirmek istiyorlar. Fakat şunu unutmasınlar ki, bu bayrağı indirmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Türkiye Cumhuriyeti'nin askerine, polisine ve korucusuna hiçbir güç yetmez. Hiç kimse bizi yıldıramaz. Üç beş çulsuz terörist çözüm sürecinin iyi niyetinden faydalanarak yollara mayın döşemiş, şimdide patlatıyorlar. Artık buna dur demek lazım. Devletimizden en büyük isteğimiz bunları dur demek ve bitirmektir. Ben 25 senedir bunlara karşı savaşıyorum. 1997 yılında evimi kurşun yağmuruna tututlar, yaralı halimle tek başıma 3 saat onlarla savaştım. O çatışmada Gazi oldum. Kanımın son damlasına kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında olacağım. Bu ayak bu gövdeyi taşıyabildiği sürece, bu kalp çalıştığı sürece devletimin yanından ayrılmayacağım. Bu bayrak hep burada dalgalanacak. Bu bayrak uğruna, bu devlet uğruna 18 şehit verdik. Onlarca tehdit mektubu aldım. Hep rest çektim. yine Restimi çekiyorum onlara" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
18 yakınını şehit veren korucu, meydan okudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN