Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 günlük bebeği sokağa terkettiler

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde bir apartın bahçesindeki çimlerin üzerine terk edilmiş 2 günlük olduğu sanılan erkek bebek bulundu.

Fethiye'nin Taşyaka Mahallesi 159. sokak ta bulunan Lara Apart 19 numara önündeki Yeşil çimlerin üzerine sabah saatlerinde konulduğu sanılan erkek bebeğin, ağlaması üzerine çevre sakinleri polise ihbarda bulundu. Üzerinde beyaz bir giysi bulunan kundaksız henüz göbeği düşmemiş erkek bebeğin, ağlama sesleri üzerine çevre sakinleri 112 acil ambulansta çağırdı. Bir süredir emzirilmediği ve beslenmediği için sıcakta yüzü ve dudakları kurumuş vaziyetteki erkek bebek, polis tarafından 112 acil ambulansa verilerek, Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Apartın hemen girişindeki, çimlerin üzerine konulmuş erkek bebeği, Devlet Hastanesi çocuk servisi doktor ve hemşireleri hemen küveze aldı. Hastanede hemşireler tarafından, bakımı sürdürülen erkek bebeğin, sağlıklı olduğu bildirildi. Fethiye Emniyet Müdürlüğü çocuk büro ekibi bebeğin anne ve babasına ulaşmaya çalışırken, bebeğin bulunduğu çevredeki sakinler, "Saat 10.30 sıralarında bebek ağlaması ile baktığımızda çimlerin üzerinde bir erkek bebek vardı. Durumu polise bildirdik. Bebek ambulansla hastaneye kaldırıldı. Biz bebeğin kim veya kimler tarafından konulduğunu bilmiyoruz" dediler.
Fethiye Devlet Hastanesi'nde bebeğin geldiğini gören, Emine İri Yeren isimli bir kadın "Bu bebeği bırakan anne olamaz. Ona anne diyemem. Bir kadın olarak kınıyorum" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
2 günlük bebeği sokağa terkettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN