Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25 yıldır su içmeden yaşıyor

İzmir’in Bornova ilçesinde yaşayan 62 yaşındaki Kore Canbulat, 25 yıldır su içmediğini, başkasını içerken görmeye de dayanamadığını belirterek, ihtiyacını çay ve meyve suları içerek karşıladığını söyledi.

Yaşadığı ülser rahatsızlığı nedeniyle su içememeye başladığını belirten Kore Canbulat, başkası su içerken gördüğünde de kafasını çevirdiğini, bakamadığını söyledi. Lügatında, her insanın su ihtiyacı hissettiğinde kullandığı 'susadım' kelimesinin de yer almadığı belirten Kore, susadığında ise meyve suyu içtiğini ifade etti.
25 YILIMI DOLDURDUM
Suyu temizlik ürünü olarak kullandığını belirten Canbulat, "Bir ülser başlangıcı oldu. 7 santim çapında bir ülser tespit edildi. 1 çay bardağı suyu içtiğimde anında istifra ediyordum. Hani dişlerinizi fırçaladığınızda bazen öğürme gelir ya aynı duyguyu yaşıyorum. Suyu almıyor, midem kabul etmiyor. Acı geliyor. Çamaşır, bulaşık, banyo yaparken işe yarıyor. Ama ağız yoluyla maalesef alamıyorum. 1990 senesinden beri su içmiyorum. 25 yılımı doldurdum. Bütün iç hastalıklarımdan kurtuldum. Böbreklerim temizlendi, kalp, ciğer vs. hiçbir şeyim kalmadı" dedi.

'SUSADIM' KELİMESİNİ KULLANMIYOR
Susadığı zaman 'susadım' demek yerine 'Canım meyve suyu çekti' dediğini belirten Canbulat, "Şeftali suyu, vişne, kayısı suyu onlarla ihtiyacımı gideriyorum. Suya hiç ihtiyacım olmuyor. Elbette yaz sıcağında boğaz kuruyor ama meyve suyu alıyorum veya gazoz" diye konuştu.
Su içmediği için herhangi bir sağlık sorunu yaşamadığını da belirten Kore Canbulat, nezle ve grip gibi hastalıkların bile kendine uğramadığını ifade etti.

"SUSUZ ADAM VE KURU SİSTEM GELDİ DİYORLAR"
Çevresindeki arkadaşlarının kendisine 'Susuz adam' ve 'Kuru sistem' diye seslendiklerini anlatan Canbulat, "İlk duyan çok şaşırıyor. Ama Bornova esnafı artık biliyor. Lokantaya giderim, masamdan suyu alırlar" dedi.

"BAŞKASI İÇERKEN KAFAMI ÇEVİRİYORUM"
Başkasını su içerken gördüğünde dayanamadığını dile getiren Kore Canbulat sözlerini şöyle sürdürdü: "Kafamı çeviriyorum, görmemeye uğraşıyorum. Mesela lokantada yemek yerken karşımdaki veya yanımdaki su içiyorsa başımı eğip yemeğin içine bakıyorum. Yemek yerken ya da çay bahçesinde çay içerken birisi su içiyorsa direk çayın içine bakıyorum veya sağa sola bakıyorum. Onun yutması bittikten sonra konuşmaya devam ediyorum."
ARKADAŞINA GÖNDER
25 yıldır su içmeden yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN