Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 günlük bebeğini otogar tuvaletine atarken kameraya yakalandı

Konya’da geçtiğimiz günlerde 3 günlük bebeğini otogar tuvaletine bırakıp kaçan anne Karaman’da yakalandı.

Olay, 7 Kasım Cumartesi günü merkez Selçuklu ilçesindeki şehirler arası otobüs terminalinde meydana gelmişti. Temizlik görevlisi Münevver Toprak terminalin tuvalet bölümünde lavaboları temizlediği sırada kundağa sarılı henüz birkaç günlük bir bebek bulması üzerine durumu polise bildirmişti. Göbek bağı bile düşmemiş talihsiz bebek için çalışma başlatan Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği tarafından çalışma başlatıldı. Bebeğin göbek bağında bulunan klepten yola çıkarak bebeğin hastanede doğduğunu saptayan Polis ekipleri 34 kamu ve özel sektör hastanesinde 1 Kasım ile 6 Kasım arasında doğum yapan 404 kadın arasından kayıt yaptırmayan kadınların listesi bir bir incelendi. İncelenen kayıtlardan yola çıkan ekipler şüpheli buldukları kadınlar üzerine yoğunlaştı. Bunun üzerine 28 yaşındaki Ayşe A'nın Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki doğumunun ardından hastaneden ticari taksi ile ayrıldığını saptadı. Ticari taksinin plakasını tespit eden polis ekipleri tarafından ticari taksinin hastaneden doğrudan otogara gittiği anlaşıldı. Güvenlik kamerası görüntülerinde daha sonra Ayşe A'nın otogara girerek 3 günlük bebeğini otogar tuvaletine bırakarak kaçtığı görüldü. İncelenen güvenlik kameralarından yola çıkan polis ekipleri 3 günlük bebeğini terk eden Ayşe A'yı Karaman merkezde yakalayarak ifadesi alınmak üzere Konya'ya getirdi.
DOĞUM YAPMAK İÇİN KONYA'YA GELMİŞ
9 ay boyunca hamileliğini gizleyen Ayşe A'nın 5 Kasım Perşembe günü Karaman'dan Konya'ya doğum yapmak için geldiği öğrenildi. 5 Kasım'da doğum yapan Ayşe A'nın iki gün boyunca hastanede kaldığı öğrenildi. Kayıp şahıslar büro amirliğinde ifadesi alınan Ayşe A. elinde çocukla Karaman'a dönerse kötü kadın olarak tanınmak istemediği için bıraktığını söyledi. Göbek bağı bile düşmemiş talihsiz bebeği otogara bırakıp kaçan 28 yaşındaki Ayşe A'nın 2013 yılında eşinden ayrıldığı ve 5 yaşında bir erkek çocuğu olduğu öğrenildi. Ayşe A'nın otogara terk ettiği bebeği başka bir ilişki yaşadığı Halil İbrahim Ç'den olduğu ve Halil İbrahim Ç'nin çocuğa bakmayı kabul etmediği öğrenildi. Ayşe A'nın, kürtaj için para bulamadıkları ve bunun için çocuğu doğurmak zorunda kaldığını belirttiği öğrenildi. Annesi tarafından tuvalete bırakılarak terk edilen 3 günlük bebek bakılmak üzere sevgi evlerine götürüldü. Sevgi evlerinde bakılmaya başlayan bebeğe Aslı adı verildi. Aslı bebeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI
Aslı bebeği otogara bırakarak kaçan Ayşe A'nın hastaneden ayrılışı ve otogara gidişi güvelik kameralarına saniye saniye yansıdı. Güvenlik kameralarında Ayşe A.nın otogara bırakıp koşar adım çıktığı görüldü.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
3 günlük bebeğini otogar tuvaletine atarken kameraya yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN